– Vai Mātes diena maija otrajā svētdienā ir kļuvusi par tradīciju arī jūsu ģimenē? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Uģis: – Protams, Mātes diena ir kļuvusi par tradīciju arī mūsu ģimenē. Katru gadu mammu sveicu ar ziediem, bet šogad Mātes diena būs īpaša. Mums ar draudzeni ir bēbis, un viņai pašai kā mammai tā būs pirmā Mātes diena. Mēs gan svētdien nebūsim Latvijā, dosimies ceļojumā uz Portugāli un Mātes dienu svinēsim Lisabonā.
Madoniete Agita: – To nesvinu, bērni ir pasaulē. Savukārt mana mammīte ir jau zem zemes. Bet, protams, tā ir ļoti jauka tradīcija un ir skaisti, ja to svin. Mātes ir jāgodā, un sievietēm taču patīk, kad tiek dāvāti ziedi.
Madoniete Antra: – Mātes dienā mēs vienmēr ejam uz kapiem, kur atdusas gan mamma, gan vecmamma. Mātes dienā arī mani bērns apsveic, bet visvairāk Mātes diena man saistās ar stiprām salnām, kas būtiski ietekmē augļu koku ražu. Cerams, ka šogad tā nebūs, vismaz pagaidām izskatās, ka būs silts laiks.
Madoniete Laura: – Plaši to nesvinam, bet šajā dienā mammu atceramies. Arī es saņemu apsveikumus. Mātes dienu atceros jau no skolas laikiem, kad gatavojām apsveikumus.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
09.05.2018.