Skolu šaha olimpiādes lielais Latvijas fināls noslēgsies 15. maijā Rīgā, Juglas vidusskolā, kur tiks pārstāvētas arī Vidzemes skolas.
Vidzemes reģiona finālā Siguldas 1. pamatskolā visvairāk godalgu un tiesības spēlēt Latvijas skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja Olaines skolēni (6), mājinieki siguldieši sev paturēja tikai vienu medaļu. Viskuplāk – ar 20 dalībniekiem no vienas pilsētas – bija pārstāvēti Limbaži.
Simultānspēlē pret Latvijas 2017. gada sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu vienlaicīgi spēlēja 15 skolēni. Diviem bērniem izdevās vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu, vienam – ar līdzjutēju palīdzību tikt pie uzvaras.
Skolēniem pēc spēlēm Siguldā tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas un, protams, ļoti skaistas medaļas godalgotajām vietām, kā arī visiem treneriem, tiesnešiem.
Treneriem, kuri bērniem māca pirmos soļus šaha pasaulē, organizatori uzdāvināja aprīlī iznākušo Jāna Elvesta grāmatu un darba burtnīcu "Šaha ģimnāzija".
09.05.2018.