Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: OIK atcelšana

Redakcija

Autors • 24.04.2018.

Burtu lielums

Ministru kabineta 17. aprīļa sēdē pieņemts lēmums par darba grupas izveidi elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas (OIK) atcelšanai. – Vai elektrības rēķins ir liels slogs jūsu ģimenes budžetam, un vai, jūsuprāt, OIK kā iedzīvotāju un uzņēmēju maksājums būtu jālikvidē? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Valentīna: – Es sekoju elektroenerģijas patēriņam, vienmēr izslēdzu apgaismojumu telpā, ja tur neuzturos. Maksāju ap 9 eiro mēnesī – tik, cik patērēju. Tas it kā nav daudz, bet, ja OIK atceltu, droši vien būtu jāmaksā vēl mazāk.

Jānis no Saikavas: – OIK noteikti no iedzīvotāju maksājuma ir jāizslēdz. Kāpēc mums, kā lasu internetā, būtu jāmaksā par tukšu gaisu – arī tiem, kas paši elektrību nemaz neražo? OIK nav nekas cits kā iedzīvotāju apkrāpšana. Elektrība pie mums jau ir zelta vērtē.

Valdis no Kraukļiem: – Man ir izlīdzinātais maksājums. Ar sniegto pakalpojumu esmu apmierināts. Piemēram, pērn biju samaksājis vairāk, un tika veikts korekts pārrēķins. Bet OIK, protams, vajadzētu izslēgt no tarifa.

Vitolds no Ošupes pagasta: – Elektrību cenšamies taupīt, bet mēnesī tāpat maksājam ap 30 eiro. Tas varbūt arī nebūtu daudz, ja pensija būtu lielāka. Būtu jau ļoti labi, ja OIK tiktu atcelta un par elektrību būtu jāmaksā mazāk.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


25.04.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px