J. Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē aizvadītajā sestdienā ritēja Madonas novada jauno dziedātāju konkurss „Cīrulītis".
Konkursa tradīcija ir pārmantota no savulaik populārā bērnu iemīļotā konkursa „Cālis", un arī šis konkurss īpaši akcentē latviešu tautas kultūras vērtību popularizēšanu, kā obligātu prasību ieviešot tautas dziesmu dziedāšanu a cappella (bez pavadījuma) veidā.
Konkursa pirmajās atlases kārtās, kas notika pirmsskolās, piedalījās 124 bērni no visa Madonas novada vecumā no 2 līdz 7 gadiem. Uz konkursa finālu mūzikas skolā tika atlasīti 30 labākie dziedātāji.
Uzstāšanos 7. aprīlī iesāka divas pirmās grupas pārstāves, kurām ir tikai trīs gadi: Bērzaunes PII „Vārpiņa" audzēkne Alise Medne, skolotāja Evita Šreibere, un Madonas PII „Kastanītis" pārstāve Sofija Škaļikova, pedagoģe Maija Rijniece. Otrajā grupā uzstājās 11 mazuļi, kuriem ir četri vai pieci gadi. Trešajā grupā dziedāja sešgadnieki un arī bērni, kam apritējuši jau septiņi gadi – kopumā 12 dziedātāji. Par konkursa uzvarētāju kļuva tieši šīs grupas pārstāvis – sešgadīgais Nikolajs Fārts no Madonas PII „Priedīte", pedagoģe Inguna Kecko. Nikolajs izpildīja latviešu tautas dziesmu „Es uzgāju ganīdams" un Valtera Kaminska, Jāzepa Osmaņa dziesmu „Šurumburums".
Konkursu mūzikas skolā vērtēja žūrija: Operas solists Guntars Ruņģis, Jēkabpils mūzikas skolas vokālā pedagoģe Anita Cinkmane un Varakļānu mūzikas skolas skolotāja, mūzikas nodaļas vadītāja Agnese Solozemniece, katram bērnam piešķirot diplomu ar kādu nomināciju. Lai gan gaisotne pasākumā bija mīļuma caurausta un krustmātes Agates dāsnās sirds sasildīta, daži bērni pirms uzstāšanās nervozēja un satraucās. Piemiņas balvas, skolotāju un tuvinieku atbalsts ikvienu konkursantu iedrošināja, un viņu dalība konkursā noteikti nesīs augļus bērnu tālākajā muzikālajā izaugsmē.
11.04.2018.