– Vai esat jau paguvuši novērtēt un izbaudīt pirmās īsti siltās pavasara dienas? –
vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ieva no Madonas: – Jā, regulāri staigājam ar mazo un baudām silto pavasara saulīti. Ir jau pagūts arī pastrādāt pie mājas apkārtnes sakopšanas. Viss notiek! Galvenais, lai šis labais laiks saglabātos!
Baiba no Cesvaines: – Vēl jau īsti ne. Arī visi pavasara darbi vēl priekšā –
gan jau visam laika pietiks. Zeme vēl pamitra, lai mazdārziņā tā nopietnāk rosītos. Šobrīd jābauda saulīte!
Sandra no Dzelzavas: – Jā, esmu jau paguvusi gan saulīti izbaudīt, gan apkārtnes sakopšanas talkās piedalīties, kas pavasarim tik raksturīgas, lai sakoptu pagājušā rudens lapas un pa ziemu sakritušos zarus un citus gružus. Domāju, ka arī pirmais pavasara pigments ir noķerts. Beidzot pēc tās garās ziemas ir silts un saulains.
Aldona no Madonas: – Jā, vakar kārtīgi izbaudīju. Kopu mūsu dzīvojamās mājas apkārtni, kas ir zem maniem logiem – kasīju pērnās lapas, vācu zarus. Neko jau daudz, bet tomēr. Bet šogad mums tas pavasaris tāds jocīgs – tad auksts, tad sniegs, tad pēkšņi, kā šīs beidzamās dienas, temperatūra uzšaujas līdz pat +20, savukārt rīt atkal naktī sola mīnusus. Tas, pēc manām domām, nav pareizs pavasaris. Un tas viss nāk pār mūsu galvām…
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
10.04.2018.