Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Lieldienu svinēšanas tradīcijas

Redakcija

Autors • 27.03.2018.

Burtu lielums

Vai Lieldienām jau gatavojaties, un kādas ir Lieldienu svinēšanas tradīcijas jūsu ģimenē? – tuvojoties svētkiem, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Iveta no Kusas: – Gatavojoties Lieldienām, kā jau droši vien daudzi, olas pērkam. Tās krāsojam un slēpjam, bet bērni olas meklē, un visiem ir liela jautrība. Reizēm satiekamies ar brāļa bērniem, lai svētku idille būtu vēl priecīgāka un jautrāka. Cerams, ka šogad Lieldienās būs silts un saulains laiks.

Modris no Ērgļiem: – Dzīvoju viens, bet Lieldienās, iespējams, aizbraukšu ciemos. Ir doma arī pašūpoties, lai odi nekostu. Lieldienās galvenais jau ir izšūpoties un arī kādu lieku olu apēst. Šad tad sanāk piedalīties arī olu kaujās. Prieks, ja gadās stiprākās olas. To taču katrs grib, bet var jau arī kādu olīti atrast un smuki nokrāsot, un tad gan uzvara ir garantēta.

Sanita no Lazdonas: – Lieldienas gaidām un ģimenē pieturamies pie Lieldienām raksturīgām tradīcijām. Olas krāsojam sīpolu mizās, tas mūsu ģimenē iegājies vēl no vecmammas. Olas slēpjam gan mežā, gan ezermalā, un mazajām dvīnītēm stāstām, ka tās tur ir sadējis Lieldienu zaķis, un viņas Lieldienu zaķa olas meklē ar lielu aizrautību. Liels prieks ir arī mums, vecākiem, ka bērni vēl tic tādam stāstam. Atceros, ka arī pati bērnībā tam ticēju. Olas tolaik gan netika slēptas, bet mums stāstīja, ka tās ir sadējis Lieldienu zaķis. Bērnībā ļoti patika arī olu ripināšana.

Ingus no Lubānas: – Lieldienu tradīcijas jau ir ļoti līdzīgas. Tas pats notika arī bērnībā. Atceros, kā sīpolu mizās krāsojām olas un visu ko likām klāt – pumpurus, lapiņas, grūbas, lai katra ola sanāktu citādāka, ar interesantāku krāsojumu. Ir arī, kur izšūpoties, bet odi šogad gan kodīs tāpat, jo ūdens līmenis ir ļoti liels. Taču pats galvenais jau ir ievērot tradīcijas.

Uldis no Vestienas pagasta: – Olas ir jau sagādātas, un arī to krāsošana notiks veclaiku stilā, proti, tradicionāli galvenā sastāvdaļa būs sīpolu mizas. Tā bija bērnībā un būs arī tagad. Lieldienās, protams, ir arī jāizšūpojas, bet ar odiem tagad ir tāpat kā ar bitēm, neko skaidri nevar zināt. Te odi ir, un te atkal nav.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


28.03.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px