Pagājušās nedēļas nogalē, kad skolēni vēl baudīja pavasara brīvlaika pēdējās dienas, skolotāji pulcējās Madonas kultūras namā, kur notika Madonas novada pedagogu metodiskā darba konference „Sadarbība izglītībā".
Konferenci trešo gadu organizēja novada pašvaldības izglītības nodaļas darbinieki, secinot, ka darbu kvalitāte gadu no gada aug, tie kļūst arvien spēcīgāki un līdzvērtīgāki. Jaunas mācību metodes un gadu desmitos pārbaudīti paņēmieni – par šīm un daudzām citām pedagoģiskām nostājām metodisko izstrādņu dienā tika rosināti domāt Madonas novada skolotāji.
Desmit labāko metodisko izstrādņu prezentācijā piedalījās astoņpadsmit izstrādņu autori (pie dažiem darbiem strādājuši vairāki skolotāji). Konferences nolikums aicināja savus darbus iesniegt ne tikai vispārizglītojošo skolu skolotājus, bet arī pirmsskolas iestāžu pārstāvjus. Desmit labāko izstrādņu skaitā pieci darbi pārstāvēja bērnudārzu saimi (Madonas PII „Saulīte", „Kastanītis", Cesvaines PII „Brīnumzeme", Liezēres pamatskolas pirmsskolas grupa, Lazdonas pamatskolas pirmsskolas grupa), pieci pārstāvēja skolas (divi no Madonas Valsts ģimnāzijas, divi no Madonas pilsētas vidusskolas un viens Lazdonas pamatskolas skolotājas veikums).
Konferencē viena sadaļa tika veltīta arī „Labās prakses metodiskās pieredzes popularizēšanai". Tajā piedalījās Kalsnavas pagasta PII „Lācītis Pūks" metodiķe Z. Putna, Bērzaunes pamatskolas skolotāja G. Beloraga un Madonas pilsētas vidusskolas pedagogi D. Vuškāns un A. Krīgere.
– Metodisko izstrādņu skate bija brīnišķīga, varējām redzēt, ka katrs pedagogs attīstās un savā profesijā ir ļoti radošs, – atzina žūrijas komisijas pārstāve – Varakļānu novada izglītības darba koordinatore Anita Saleniece. – Katrā darbā ielikts kāds racionālais grauds un vienlaikus arī radošais moments. Ja man jautātu, vai vienā skatē var izvērtēt pirmsskolu, sākumskolu, vidusskolu un ģimnāziju, mans viedoklis – var, jo pedagogs darbā parāda savu attieksmi. Uzskatu, ka metodika pirmsskolā var būt pat sarežģītāka nekā ģimnāzijā, jo iemācīt bērnam lasīt, rakstīt, rēķināt, iemācīt darbu ar sīko motoriku ir ļoti grūti. Lai ģimnāzijai būtu audzēkņi, mums vajag bērnus, kas paspēlējušies ar skanošajām bumbām, iepazinušies ar brīnumainajām figūrām, pabijuši prātojamajā istabā – visā šodien dzirdētajā piedāvājumā, ko izstrādājuši pirmsskolas un sākumskolas pedagogi. Tikai tad bērns pratīs piedalīties meditatīvās mūzikas nodarbībās ģimnāzijā un sapratīs tur risinātos sarežģītos algebras uzdevumus, jo viņam būs prasme pašizglītoties.
– Paldies pedagogiem, ka liekat un ļaujat kopā ar jums augt! – sakot paldies par iespēju darboties žūrijā, sacīja Latvijas Universitātes Madonas filiāles direktore Lolita Kostjukova.
– Ja gadu iepriekš bijām apjukumā, ko jaunā izglītības satura sakarā no mums vēlas sagaidīt ministrija, šodien, vērojot skolotāju metodiskās izstrādnes, ar pilnu pārliecību varam teikt, ka skolotāji strādā ļoti labi, – no savas puses atzina izglītības nodaļas vadītājas vietniece Sarmīte Jansone.
– Mums ir radoši, inovatīvi pedagogi, kas diendienā mācību stundās atrod paņēmienus, kā mācību darbā aktīvi iesaistīt skolēnus. Redzējām gan integrētas rotaļu nodarbības, gan starpdisciplināras mācību stundas, gan jaunu pieeju vērtēšanā. Esam gatavi darbam, un panākumi būs.
Noslēgumā žūrija apbalvoja visus pedagogus, kas iesaistījās metodisko izstrādņu skatē, un sveica labākos.
Simpātiju balvas saņēma Madonas Valsts ģimnāzijas skolotāja Agnese Liepiņa (no Varakļānu novada), Cesvaines PII „Brīnumzeme" skolotājas Jana Medniece un Sandra Āriņa (no LU Madonas filiāles), Madonas PII „Kastanītis" skolotājas Laima Ruble un Nadežda Ņekrasova, kā arī Madonas pilsētas vidusskolas skolotāja Maija Rukmane (no LIZDA).
Skatē 1. vietu un naudas balvu 120 eiro par darbu „Uzdevumu krājums 10. klasēm par tēmu „Algebras izteiksmes un vienādojumi"" ieguva Madonas Valsts ģimnāzijas skolotāja Agnese Liepiņa. 2. vietu un naudas balvu 90 eiro par starpdisciplināro nodarbību „Meditatīvā mūzika" žūrija piešķīra Madonas Valsts ģimnāzijas skolotājām Zanei Beģei-Beggei, Ijai Voiničai un Līvai Krauklei; arī Madonas pilsētas vidusskolas skolotājai Arnitai Krīgerei un Lindai Jermacānei par darbu „Prātojamā istaba kā mācību metode kompetenču pieejā balstīta mācību procesa īstenošanā", tāpat Cesvaines PII „Brīnumzeme" skolotājām Janai Medniecei un Sandrai Āriņai par darbu „Integrētajās rotaļnodarbībās sižeta lomu spēle, īstenojot lietpratības pieeju izglītības saturā". 3. vietu un naudas balvu 60 eiro par darbu „Radošās piektdienas 2-3 gadus veciem bērniem rotaļnodarbībā" saņēma Madonas PII „Kastanītis" skolotājas Laima Ruble un Nadežda Ņekrasova.
Veicināšanas balvu 40 eiro apmērā ieguva Madonas PII „Saulīte" skolotāja Līga Zarāne par darbu „Skanošās oliņas „Varavīksne"". Tika pasniegta arī Skatītāju balva, ko balsojuma veidā noteica klātesošie, – to tāpat saņēma Līga Zarāne.
– Ticiet sev, jo katrā no jums ir savs brīnums, liels spēks un varēšana! Ļaujiet tam atraisīties, pielieciet pūles un lai jums ir iedvesma un panākumi turpmākajā darbā! Lai arī ikdienā ir būtiska sadarbība ar skolēnu, vecākiem un pedagogu kolektīvā – ar izglītības iestāžu vadību un pašvaldību. Lai izglītības iestādēs valda mērķu un sasniegto rezultātu sarunas! – atvadoties pēc pilnvērtīgi aizvadītās dienas skolotājiem vēlēja Sarmīte Jansone.
Plašāku sarunu ar skates 1. vietas ieguvēju Agnesi Liepiņu „Stars" piedāvās kādā no nākamajiem laikraksta numuriem.
21.03.2018.