Vakar Madonas novada bibliotēkā notika Skaļās lasīšanas sacensību reģionālais fināls, kurā piecu novadu 11-12 gadu veci skolēni runāja savu izvēlēto darbu.
Skolēnu pavasara brīvlaikā tas visiem bija īsts piedzīvojums, kam, protams, bija attiecīgi jāgatavojas.
– No Ērgļiem ieradušās divas dalībnieces un četras līdzjutējas, – laikrakstam pastāstīja Ērgļu novada bibliotēkas vadītāja Kaiva Bukovska. – Meitenes ir sagatavojušas plakātus ar laba vēlējumiem, centīsies atbalstīt vienaudzes. Konkurss man pašai ļoti patīk. Nākamgad ar Ērgļu novada bibliotēkas starpniecību to rīkosim atkal, un ir klusa cerība, ka lokālā mērogā to sarīkosim visai skolai, ne tikai 5., 6. klašu skolēniem.
Bibliotekāre novērojusi, ka lasītprasme bērniem nav ideālā līmenī, to ar šādu sacensību palīdzību varētu uzlabot.
– Es lasīšu vienu no Džūkstes pasakām, – atklāja Ērgļu vidusskolas pārstāve Anete Rudzīte. – Eju drāmas pulciņā, pagājušajā gadā piedalījos līdzīgā konkursā. Man vairāk patīk lasīt dzeju, jo tad palīdz atskaņas. Šodien centīšos uzvarēt – kā visi.
Lubānas vidusskolu lasīšanas konkursā pārstāvēja Renārs Minkevičs. Puisis atzina, ka konkurss ir interesants, sākotnēji tajā piedalījās visa klase. Renārs lasīja fragmentu no grāmatas „Gangsteromīte": – Esmu piedalījies konkursā „Teci, teci, valodiņa"; lampu drudža šodien nav, bet neliels uztraukums – gan.
Cesvaines vidusskolas 6. klasi pārstāvēja Sindija Rapša. – Vispirms konkursu organizējām klasē, gājām uz pagasta bibliotēku, kur bērni izvēlējās grāmatas, uz novada sacensībām izvirzījām piecus lasītājus, uz reģionu – vienu, – komentēja skolotāja Lilija Kanaviņa. – Pasākums Cesvainē bija ļoti interesants – bibliotekāres bija piestrādājušas, lai izvēlēto tekstu nolasa arī skolas direktors un novada pašvaldības priekšsēdētājs. Tas visiem likās interesanti un aizraujoši.
Madonā pēc žūrijas komisijas lēmuma par Skaļās lasīšanas sacensības reģionālā fināla uzvarētāju tika atzīta Laima Melne no Varakļāniem. Viņa kopā ar vecākiem, skolotāju, klasi un Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāju Līgu Fiļipovu 12. maijā dosies uz Rīgu, lai piedalītos sacensības lielajā finālā.
16.03.2018.