Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par
smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā. Šīs iniciatīvas pārstāvis
Fīlips Kapustins piedāvā tā darīt blīvi apdzīvotās vietās un pilsētās.
– Kāds, jūsuprāt, materiāls – smiltis vai sāls – būtu jāizmanto ielu kaisīšanā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Rainers: – Man šķiet, ka ielas vajadzētu kaisīt ar smiltīm, nevis sāli, lai cilvēkiem nebūtu jāiet pa izkusušā sniega, ledus un sāls maisījumu. Par automašīnām nezinu, bet apavi gan tiek bojāti.
Madoniete Agnese: – Labāk ielas kaisīt ar smiltīm, lai uz apaviem, kā sāls gadījumā, nepaliktu baltas līnijas. Tāpat sāls rada kairinājumu suņu un kaķu ķepām. Kaisot ar smiltīm, ietves, iespējams, nebūtu tik tīras no sniega un ledus, kā tagad, bet galvenais, lai tikai neslīdētu.
Madoniete Greta: – Jā, arī es esmu ar mieru parakstīties un atbalstīt šo iniciatīvu. Manuprāt, ielas labāk tomēr kaisīt ar smiltīm, jo tad tik ļoti nebojātos ne apavi, ne mašīnas un neciestu arī mājdzīvnieku ķepas.
Madoniete Sintija: – Būtu jākaisa ar smiltīm vai vismaz, kā kādreiz, jāizmanto smilšu-sāls maisījums. Sāls bojā gan apavus, gan mašīnas, un tas ir kaitīgs arī mājdzīvniekiem. Cik nav dzirdēts, ka šī iemesla dēļ suņiem un kaķiem sabeigtas ķepas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
13.03.2018.