Tādas ir sievietes, kas darbojas biznesā, un to uzsvēra vakar Madonas novada uzņēmēju forumā, kas saistīja ar iedvesmas stāstiem. Tā kā pasākums norisinājās 8. martā – Starptautiskajā sieviešu dienā, foruma auditorijā pārsvarā bija sievietes – uzņēmējas, vadītājas, mājražotājas, tūrisma pakalpojumu sniedzējas, entuziastes, jo programma sasaucās ar tēmu "Sieviete biznesā".
Baltā un melnā pretstati, spoguļi uz skatuves, sārtas tulpes un dzeltenas forsītijas, ar baltu krītu uz melnām tāfelēm rakstītas ievērojamu cilvēku atziņas – Madonas sporta centra cokolstāva zāles noformējumā bija ienestas radošas vēsmas.
– Latvijas uzņēmējas ir 2. vietā Eiropā, jo 46% uzņēmēju ir sievietes, uzņēmumu augsta līmeņa vadītāju posteņos sieviešu ir vairāk nekā 50%. Sievietes izvēlas biznesu, jo 88% patīk tas, ko dara, 85% sieviešu vēlas būt neatkarīgas, 82% vēlas sevi realizēt, 95% nenožēlo lēmumu par uzņēmējdarbības uzsākšanu, 90% ir apzinīgas nodokļu maksātājas. Toties 62% no aptaujātajām biznesa vidi Latvijā vērtē kā nelabvēlīgu, jo pārāk strauji mainās likumdošana un nodokļu politika, – tika minēti arī aptauju dati.
Ar sveicieniem 8. martā pasākumu atklāja Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs. Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas galvenā speciāliste Ilze Vogina runāja par uzņēmējdarbības aktualitātēm novadā 2018. gadā, bet galvenā tūrisma darba organizatore Sanita Soma – par tūrisma darba virzieniem.
Tika uzklausīti pieredzes un iedvesmas stāsti par biznesa veiksmēm un neveiksmēm, par sievišķību. Savā pieredzē dalījās zīmola #VIEDI vadītājs Arturs Gailītis, stāstot par piedāvājumu "Vakars uz ezera" un daloties atziņā "Dzīve ir grūtākā skola, jo nezini, kad ir nākamais eksāmens". Ar stāstu par virsotnēm viesos bija atbraukusi biedrības "Līdere" valdes priekšsēdētāja, LDDK viceprezidente, SIA "Lietišķās informācijas dienests" valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna. Par to, ko nozīmē būt sievietei uzņēmējai, atgādināja SIA "Gemoss" valdes locekle Ieva Treija.
– Esam lepnas un ļoti stipras, bet vajadzētu atļauties būt vājākām, skaistākām un smaidīgākām, lai pašas sev patiktu, – savās atziņās dalījās lauku māju saimniece Ilze Briede. Noslēgumā sekoja stilistes Ingas Zaharovas padomi, kā veidot savu vizuālo tēlu darbā un ikdienā, kā arī Inetas Rudzītes muzikāls sveiciens.
Plašāk par uzņēmēju forumā pārrunāto – kādā no turpmākajiem "Stara" numuriem.
09.03.2018.