Sestdien, 3. martā, Rīgas manēžā notika Latvijas sporta veterānu (senioru) 55. sporta spēles vieglatlētikā telpās senioriem.
Finālsacensībās sacentās trīsdesmit septiņas pašvaldību komandas. Madonas novada komanda ar 280 punktiem kopvērtējumā izcīnīja 11. vietu, starp novadiem – 6. vietā. Ziemas sezonas ievads izdevies labs. Pagājušajā gadā ar 263 punktiem madonieši bija piecpadsmitie.
Pirmā vieta tika Rīgas komandai ar 300 punktiem, tikpat punktu – Līvānu novada komandai, trešie – Daugavpils komanda ar 294 punktiem.
Pavisam starta numurus saņēma 384 dalībnieki. Uz Lietuvu aizceļoja 13 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas medaļas. Uz Igauniju – 5 sudraba un 3 bronzas medaļas. Uz Šveici – 1 zelta medaļa. Visvairāk dalībnieku bija kungiem lodes grūšanā – 59 dalībnieki, 60 m skrējienā – 56, 1 jūdzes skrējienā – 45 dalībnieki. Dāmām: lodes grūšanā – 47 sportistes, 60 m – 43 dalībnieces, 1 jūdzes skrējienā – 37 dalībnieces.
Madonas novada komanda uz sacensībām devās nelielā – 14 sporta senioru – grupā. Komandas zelta sportistes gods deviņdesmitgadīgo vecuma grupā – Genovefai Bērtiņai, kas izcīnīja trīs zelta medaļas: 60 m (16,78 sek.), tāllēkšanā (1,37 metri), 2 kg lodes grūšanā (3,40 m). Visu dalībnieku un līdzjutēju cieņa viņas priekšā par cīņasgribu un izcilajiem rezultātiem.
Divas zelta medaļas izcīnīja Zinaīda Rācenāja – 800 m un 1 jūdzes skrējienā, viņai arī sudrabs 200 m skrējienā. Zelta medaļnieku pulkā – Santa Jokuma, Māra Bārbale. Ar sudraba un bronzas medaļām var lepoties Dace Saulīte, Ruta Kozlovska, Ilona Pupause, Jānis Ludāns, Juris Zilveris, Ansis Deksnis.
Tikai soļa attālumā no pjedestāla – Līga Platpīre, Kārlis Bricis, Valdis Jermacāns, Solvita Bērziņa.
Paldies ikvienam sportistam par viņu spēku, izturību un Madonas novada vārda nešanu šajās vēsturiskajās – Latvijas simtgades gada – sacensībās.
Uzvara ne vienmēr nozīmē būt pirmajam. Uzvara – kad esi kļuvis labāks, nekā biji…
07.03.2018.