– Kādas ir jūsu domas par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu un viņam izvirzītajām apsūdzībām? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Igors no Gulbenes: – Šo šokējošo ziņu izlasīju internetā. Varu pateikt tikai to, ka tādā veidā jau var apvainot jebkuru cilvēku. Arī es varu sagudrot, ka, piemēram, jūs no manis pieprasījāt, teiksim, 10 000 eiro. Bet ir taču jābūt dokumentāriem pierādījumiem, gandrīz vai „aiz rokas jāpieķer", piemēram, iezīmējot naudu, ka kukulis tiek pieņemts.
Dzelzavietis Jānis: – Droši vien, pastāvot tādām aizdomām, Rimšēviču vajadzēja aizturēt. Izmeklēšana jau parādīs, vai tas atbilst patiesībai, bet nesmukums ir liels. Visu laiku gan likās, ka viņš ir tāds solīds cilvēks, bet tagad, iespējams, kaut kur tomēr ir iesmērējies.
Madonietis Aigars: – Ja jau viņu aizturēja, tad droši vien arī pierādījumu ir ļoti daudz. Bet viss beigsies tāpat, kā ar Lembergu un visiem pārējiem. Kas tādiem nekaiš? Var iemaksāt milzīgu drošības naudu un dzīvot tālāk.
Madoniete Maija: – Es visu laiku esmu uzskatījusi, ka mums ir ļoti simpātisks un uzticams LB prezidents. Pieļauju, ka viņam izvirzītās apsūdzības ir safabricētas. Bet, ja pret Rimšēviču izvirzītās apsūdzības izrādīsies pamatotas, tad ticība bankām tiks sagrauta pavisam.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
21.02.2018.