– Ko jūs novēlētu Lietuvai, kas savas valsts simtgadi atzīmēja 16. februārī, un Igaunijai, kas to svinēs 24. februārī? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Aivars: – Atjaunot kādreizējo Latvijas un Igaunijas vienotību, kāda tā reiz bija Livonijas konfederācijā. Lietuvieši toreiz dzīvoja tā kā nostāk, bet tagad visām trim valstīm vajadzētu stiprināt vienotību. Turklāt ne tikai politiskā, bet arī cilvēciskā līmenī, lai mēs paši mācētu runāt gan igauniski, gan lietuviski un lai arī viņi saprastu latviski. Vēsturiski mēs esam bijuši tuvi un labi kaimiņi, bet varētu būt vēl vienotāki un dzīvot kā brāļi.
Madonietis Jānis: – Abām mūsu kaimiņvalstīm šajā nemierīgajā laikā novēlu to pašu, ko visai pasaulei, – mieru, un lai tās, tāpat kā Latvija, pastāvētu tūkstoš gadu un vēl ilgāk. Visām trim Baltijas valstīm ir jābūt ļoti vienotām un citai cita jāatbalsta.
Madonietis Juris: – Es vēlu visu to labāko, lai tās iedzīvotājiem būtu skanošais kabatā, lielākas pensijas, pārticība un laba veselība. Būtu arī jāstiprina Baltijas valstu vienotība.
Madonietis Aldis: – Lai cilvēkiem būtu darbs un valstis attīstītos, tāpat nepieciešams stiprināt Baltijas vienotību. Man šķiet, ka abās kaimiņvalstīs ir augstāks labklājības līmenis. Arī medicīna ir pieejamāka un lētāka. Arī tādu krīzi kā mēs nepiedzīvoja, it sevišķi igauņi, kuri pirms krīzes tik daudz netērēja un prata budžetā izveidot labu uzkrājumu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
20.02.2018.