Jau par tradīciju kļuvis, ka ik gadu februāra pirmajā sestdienā liezērieši visas republikas dambretistus aicina pie sevis Ozolos uz pagasta atklāto čempionātu un kausu izcīņu, kur pirmo triju vietu ieguvēji meiteņu, zēnu, kundžu un kungu grupās tiek pie skaistiem kausiem. Šoreiz šim pasākumam bija jubilejas reize – tas notika jau piekto gadu.
Arī dalībnieku skaits bija ievērojams. Kaut arī vairāk nekā puse dambretistu bija mājinieki, tomēr netrūka arī pārstāvju no Gulbenes, Viļāniem, Siguldas, Jaungulbenes, kā arī Madonas novada spēles entuziastu no Dzelzavas, Saikavas, Mārcienas, Praulienas, Madonas, Kusas, Barkavas – kopumā vairāk nekā četri desmiti. Pasākuma orgkomiteja – Jolanta Stepiņa, Sandra Briede, Aigars Tēbergs – bija parūpējusies par kvalitatīvu telpu sakārtošanu, uzkodām, plakātiem un noformējumu, kā arī dalībnieku apbalvošanu. Pēc skolas direktores Jolantas Stepiņas uzrunas un labiem vēlējumiem sākās spraigas cīņas septiņu kārtu garumā, kur augstvērtīgi tiesneša pienākumus debijas reizē veica Aigars Tēbergs, kaut pašam nācās cīņās noraudzīties "no malas".
Kad pēcpusdienā varēja apkopot rezultātus, izrādījās, ka finišu kungu konkurencē ar pilnīgi vienādu rezultātu (5,5 p. no 7) sasnieguši divi dalībnieki: Jānis Ļoļāns (Jaungulbene) un šīs informācijas sniedzējs, Liezēres pagasta skolēnu un pieaugušo dambretes pulciņu treneris (Saikava). Ar ļoti niecīgu pārsvaru papildrādītājos par uzvarētāju kļuva pirmais. Spraigā cīņā par "bronzas" kausu ar puspunktu mazāk finišēja Dzintars Vilciņš (Kusa), Jāzeps Juhnevičs (Dzelzava) un sporta meistars Valdis Mass (Meirāni/Sigulda). Viņiem sekoja Dzintars Apinis (Prauliena) un Uldis Maršāns (Liezēre) – abiem pa 4,5 punktiem, kā arī Anatolijs Zaicevs (Mārciena) un Viļānu vecmeistars, 85 gadus vecais sporta meistars Aleksejs Gritāns. Ar 50 procentu sniegumu samierinājās gulbenietis Jānis Bokalders, mājinieks Jānis Stepiņš, kā arī mārcēnieši Vasilijs Kurovskis un Andris Siliņš. Sekmīgs bija arī mājinieku Māra Caunīša, Andra Piliņa, madonieša Jāņa Tampas un Renāra Bankas sniegums.
Starp kundzēm mājinieces bija viesmīlīgas un godalgotās vietas ļāva ieņemt ļoti veiksmīgi spēlējušajai Gunai Janovicai (Gulbene) ar 4,5 punktiem, kas kopējā konkurencē ar kungiem starp 25 dalībniekiem ieņēma ļoti augsto septīto vietu, bet otrā ar kopējo 11. vietu bija Madonas novada eksčempione Marita Mozais no Barkavas – 4 punkti. Novada čempione madoniete Ilze Priedīte samierinājās ar 3,5 punktiem un trešo vietu. Un viņai turpat sekoja mājinieces Valda Kalniņa, Ināra Maršāne, Sandra Briede, Vineta Mikoviča un Anita Prodniece.
Jauniešu konkurencē zēnus apsteidza meitenes, ieņemot pirmās četras vietas. Par uzvarētāju kļuva dzelzaviete Dina Jūlija Juhneviča (6,5), apsteidzot skolasbiedreni Amandu Švirksti (5,5) un republikas čempioni dambretes ātrspēlē liezērieti Terēzi Stepiņu, kurai sekoja Signe Lāsma Strazdiņa (abām pa 5 p.) un Sintija Briede (4 p.). Tikpat ieguva zēnu grupas uzvarētājs mājinieks Jēkabs Stepiņš, par puspunktu apsteidzot Jevgeniju Stepanovu, Ernestu Biķernieku un Dāvi Saveļjevu. Sekmīgs arī mājinieku Intara Brieža, Keitas Nikolas Silovas, Elenas Mikovičas, Esteres Mizukas sniegums.
Sacensību noslēgumā vadošais "astoņnieks" cīnījās draudzības turnīrā dambretē ātrspēlē, kur ar 6,5 punktiem 7 cīņās veiksmīgākais bija dzelzavietis Jāzeps Juhnevičs, par puspunktu apsteidzot saikavieti Mārtiņu Šulmani un praulēnieti Dzintaru Apini. Šajā laika sprīdī mājinieki bija noorganizējuši turnīru, kur pie kausiem tika Terēze Stepiņa un Uldis Maršāns (1. v.), Signe Lāsma Strazdiņa un Jēkabs Stepiņš (2. v.), kā arī Valda Kalniņa un Jānis Stepiņš (3. v.).
Ar piemiņas diplomiem un medaļām apbalvoti tika pilnīgi visi dalībnieki. Jāpiebilst, ka, ja skrējienos un slēpojumos visi dalībnieki saņem piemiņas medaļas, dambretē šis laikam tomēr ir pirmais "tik dāsns" gadījums.
Jau sestdien, 17. februārī, pulksten 11 uz Lubānas novada atklāto čempionātu Meirānu tautas namā dambretē visus gaidīs tā vadītāja Inga Aizsilniece.
16.02.2018.