498. gadā pāvests Gelasijs 14. februāri pasludināja par Svētā Valentīna dienu, ko turpina svinēt arī mūsdienās. – Vai jūs arī svinat Valentīna dienu? – vakar jautājām jaunajai paaudzei.
Madoniete Karīna: – Valentīna dienu mēs svinam gan skolā, gan ģimenē. Es, piemēram, kādas nelielas dāvaniņas nopērku vai gatavoju tās pati, klāt pieliekot arī sirsniņas. Savukārt skolā esam sagatavojuši dažas Valentīna dienai veltītas dekorācijas, un būs izlīmētas arī sirsniņas.
Madoniete Daniela: – Ģimenē mēs šos svētkus ne pārāk svinam, bet skolā notiek tiem veltīti pasākumi – gan visiem kopīgs, gan arī atsevišķi klasēs, un arī es tajos piedalos.
Madoniete Agate: – Valentīna dienu svinam gan skolā, gan ģimenē. Man šie svētki ļoti patīk. Ģimenē viens otru apsveicam, bet skolā 14. februārī mums ir paredzēta arī ekskursija uz Cēsīm un Valmieru.
Madoniete Gunita: – Man patīk Valentīna diena. To svinam ģimenē, bet skolā izrotājam ar sirsniņām klasi.
Vendija no Sauleskalna: – To, ka ir tādi svētki, zinu, bet ģimenē tos ne pārāk svinam. Turklāt skolā patlaban ir projektu nedēļa. Ejam uz muzeju, veidojam zīmējumus par Madonu un veicam citus uzdevumus.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
14.02.2018.