Jau vairākus gadus Valsts asinsdonoru centra darbinieki organizē izbraukuma dienu Madonā.
Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgā Maira Lapa informē, ka šogad pirmā donoru diena Madonā būs piektdien, 23. februārī. Ziedot asinis varēs no pulksten 9 līdz 13, un iedzīvotāji aicināti to atbalstīt.
Brīvprātīgie ziedotāji tiek gaidīti J. Norviļa Madonas mūzikas skolā, Zvaigžņu zālē. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un konta numurs.
Atgādinām, ka VADC lūdz donoriem pirms asins ziedošanas pievērst uzmanību saviem ēšanas paradumiem, kas ir ļoti svarīgi, lai asinis nebūtu hilozas (treknas) un varētu tikt izmantotas smagi slimu pacientu ārstēšanai. Vismaz iepriekšējā dienā un dienā, kad ziedo asinis, ir jāēd bez pārmērībām. Nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus produktus. No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trim stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdens, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus. Ēdot veselīgi, asinīs ievērojami mazinās hilozes varbūtība, kas sekmē arī paša donora veselības stāvokļa uzlabošanos.
Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000003 un mājaslapā www.donors.lv.
09.02.2018.