„Jāstrādā ar domu, ka filiāles nenozīmē tikai dažu konkrētu programmu īstenošanu, bet tās gribam redzēt kā Latvijas Universitāti (LU) Alūksnē, Cēsīs, Kuldīgā, Bauskā, Madonā, Tukumā, Jēkabpilī un Ventspilī," definējot nākotnes redzējumu, LU rektors profesors Indriķis Muižnieks teica LU filiāļu pirmajā stratēģiskās attīstības seminārā LU konferenču un atpūtas kompleksā „Ratnieki".
Pie sarunu galda te pulcējās LU vadība, Stratēģijas padome, filiāļu direktori, LU struktūrvienību – fakultāšu, institūtu, departamentu, centru, koledžu, bibliotēkas, Akadēmiskā apgāda, Botāniskā dārza, Studentu padomes – vadītāji un pārstāvji, lai iepazīstinātu ar savu darbības jomu piedāvājumu, vērtētu jau uzsāktos darbus, diskutētu un meklētu jaunas iespējamās sadarbības risinājumus.
„Veicināt Latvijas reģionu ilgtspējīgu attīstību, sagatavojot darba tirgus pieprasījumam un sadarbības vajadzībām atbilstošus cilvēkresursus, sekmējot inovāciju un jaunu produktu un pakalpojumu attīstību," savā prezentācijā filiāļu darbības mērķus akcentēja semināra vadītāja Inese Freiberga.
Kā filiāļu būtiskākie attīstības virzieni tika skatīti studijas un mūžizglītība, pētniecība un inovācijas, resursu pārvaldība, visu līmeņu sadarbība, kā arī LU tēla popularizēšana reģionos.
LU filiāļu vadītāju prezentācijas apliecināja, ka viņas ir ieinteresētas filiāļu attīstībā savā reģionā un gadiem uzkrātā pieredze lieti noder, veidojot jauno LU reģionālās sadarbības un attīstības modeli. Arī LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā profesore Ina Druviete apliecināja, ka pašvaldību ieinteresētība sadarbībā ir ļoti pamatīga, un tas dod iespēju paplašināt piedāvāto programmu klāstu.
Liela uzmanība tika veltīta mūžizglītības jautājumiem. LU Studiju departamenta vecākā eksperte Kristīne Strūberga uzsvēra, ka „svarīgi ir nonākt pie vienota LU mūžizglītības piedāvājuma reģionos". Kompetentu redzējumu filiāļu attīstībā mūžizglītības jomā pauda LU Stratēģijas padomes priekšsēdētājs profesors Andrejs Ērglis.
Izvērstu analīzi un sadarbības piedāvājumus prezentēja Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes prodekāne Rita Kiseļova (visvairāk pārņemto studiju programmu īsteno tieši PPMF), sadarbības turpmāko redzējumu pauda Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asociētais profesors Gundars Bērziņš (BVEF pārziņā ir filiālēs realizējamās organizācijas vadības un komercdarbības programmas), Ķīmijas fakultāte (studiju programmas „Darba aizsardzība" īstenošana), sadarbībā ieinteresēta ir arī Sociālo zinātņu fakultāte un citi.
Viedokļu apmaiņā izkristalizējās vairāki reāli krustpunkti iespējamās sadarbības attīstībai.
Filiāļu semināra darba gaitā tapa LU filiāļu rīcības plāns, kas iezīmē to uzdevumus, darbību, sadarbības partnerus tuvākai un tālākai nākotnei. Tika gūts apliecinājums, ka LU ir laba perspektīva attīstībai un sadarbībai Latvijas reģionos.
Jāpiebilst, ka seminārā uzklausītie Latvijas Universitātes struktūrvienību piedāvājumi tiks prezentēti Madonas novada pašvaldībā, lai paralēli universitātes tradicionālajiem uzdevumiem, izmantojot tās potenciālu, stiprinātu un rastu jaunas sadarbības jomas un formas starp reģiona attīstībā iesaistītajām pusēm.
Autores: ILZE TUMULKĀNE,
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
LOLITA KOSTJUKOVA,
LU Madonas un Jēkabpils filiāļu direktore
31.01.2018.