Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ar nākamo gadu likvidēs skolu Mārcienā

INESE ELSIŅA

Autors • 25.01.2018.

Burtu lielums

Vakar Mārcienas sākumskolā notika sanāksme, kurā skolas kolektīvs un audzēkņu vecāki tikās ar Madonas novada pašvaldības deputātiem un izglītības nodaļas pārstāvjiem. Ar jauno mācību gadu audzēkņu nepietiekamā skaita dēļ ir doma skolu slēgt. Saprotot objektīvos apstākļus, skolas direktore Aldona Gudrīte laikrakstam pauž savu redzējumu saistībā ar izglītības iestādes nākotni.

– Pašvaldībai ir ideja Mārcienas skolas telpas pārveidot citiem mērķiem – ēkā paplašināt pansionāta darbību, no izglītības iestādēm saglabājot tikai pirmsskolu, bet vai vecāki būs ar mieru? Ja vienā pusē dzīvos ar demenci slimie un otrā ir bērnudārzs, nezin vai tas iet kopā, vai būs labākais risinājums? – bažas pauž Aldona Gudrīte. – Apzināmies, ka mūsu skola pastāvēt nevar, jo bērnu skaits tajā ir neliels – Mārcienas pamatskolā patlaban mācās 20 skolēni, pirmsskolā – 18, bet tuvumā ir Bērzaunes pamatskola, kur klases ir mazas, šauras, kur nav sporta zāles. Mūsu priekšlikums ir Bērzaunes sākumskolas klases (1.-4. klasi) pārcelt uz Mārcienas skolas telpām. Sabiedrībā virmo doma, ka renovēs Bērzaunes pagasta bērnudārza telpas un Bērzaunes pamatskola pāries uz Sauleskalnu, kur šobrīd darbojas bērnudārzs. Vai ir jēga ieguldīt milzu līdzekļus, ja telpas, kur strādā Mārcienas sākumskola, paliks tukšas? Bērzaunes bērni, kas dzīvo Sauleskalnā, tāpat uz skolu brauc pāris kilometru, viņiem nebūs tik izšķirīgi, vai dodas uz Bērzauni vai uz Mārcienu, attālums nemainās. Sabiedriskais transports ir nodrošināts, bērni var uz skolu nokļūt. Skolas autobuss skolēnus atved no Gaiziņa puses, var paņemt bērzauniešus un pēc 10 minūšu brauciena būt Mārcienā. Protams, tas nav darāms uzreiz, ir jārunā ar iedzīvotājiem, ko saka viņi. Viss aprīkojums pie mums ir gatavs, izmantojiet to! Ja Bērzaunes iedzīvotāji pateiks, ka viņus šis priekšlikums neuzrunā, tas ir slikts, mēs pieņemsim un atkāpsimies, bet līdz šim sabiedrība par to nav informēta, viedokli nav izteikusi. Jārīko tikšanās un viedoklis jāizzina!

Var teikt, ka cīnāmies ar vējdzirnavām, bet mūsu skolas sakārtošanā ieguldīti iedzīvotāju maksātie nodokļi. Tikko pēc ugunsgrēka skola ir renovēta, viss izremontēts un ir tik skaists. Līdzko skola tiks slēgta, vide pamazām degradēsies. Ja skolas vietā liks vecos un slimos, gaismas stariņš pazudīs, būs izmisums un bēdas. Tāpēc rosinām domāt kompleksi: Bērzaunes sākumskolas klases pārcelt pie mums un Bērzaunes skolā atstāt 5.-9. klasi, vairāk specializējoties uz šo vecuma posmu. Lai tā būtu skola ar Bērzaunes vārdu, mēs nepretendējam uz savu, bet piedāvājam telpas. Turklāt vai tas nav pārspīlēts, ja Bērzaunes pagasta iedzīvotājiem saka – viņu skola tiks renovēta. Kad tas notiks? Šobrīd prioritāte ir Madonas skolu sakārtošana, vai novada pašvaldībai ir tik daudz līdzekļu, lai renovētu vēl vienu skolu? Un kāpēc neizmantot telpas, kas jau ir? Kamēr nav renovēta Bērzaunes pamatskola, mācību procesa kvalitatīvam nodrošinājumam var izmantot Mārcienas skolas telpas.
Mūsu skolas padome rosina šādu risinājumu.
Pagasta vadībai skolas liktenis ir vienaldzīgs, jo no Madonas novadā esošo pagastu pārvalžu vadītājiem Mālnieces kundze ir vienīgā, kas ir par skolas likvidēšanu.
Bērzaunes komunālais uzņēmums Mārcienā jau strādā, varbūt nākotnē Bērzaune un Mārciena vispār kļūs viens pagasts ar vienu vadītāju. Viss ir pašvaldības rokās. Tāpēc rakstām vēstuli Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājam Agrim Lungevičam un novada domes deputātiem, lai apsver šo mūsu priekšlikumu, – informē Aldona Gudrīte.
Piebildīšu, ka tikšanās laikā ar skolas audzēkņu vecākiem un skolotājiem parādījās vēl kāds priekšlikums, kā izmantot izglītības iestādes telpas, kad šoruden tās kļūs tukšas. Tā kā klātesošie deputāti ideju par pansionāta paplašināšanu skolas telpās nepārstāvēja, radās doma līdzīgi kā bijušajā Sarkaņu pamatskolā, kur viena ēka atvēlēta Amatu skolai, arī Mārcienas sākumskolas telpās veidot rokdarbnieču centru ar steļļu uzstādīšanu, aušanu un vietējo cilvēku daudzveidīgu, kopīgu darbošanos.


26.01.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px