– Vai jūs zināt, ka šogad palielināsies dabas resursu nodoklis nešķirotiem atkritumiem, un vai jūs izmantojat iespēju šķirot atkritumus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Maija no Meirāniem: – Mums ir konteiners sadzīves atkritumiem, bet pagaidām nav iespēju tos šķirot. Mēs gan dzīvojam divatā, un daudz jau to atkritumu, ko vajadzētu šķirot, nemaz nav. To, ka paaugstināsies nodoklis nešķirotiem atkritumiem, zinām, tāpēc esam par to, lai iespēja šķirot atkritumus tiktu nodrošināta arī laukos. Daba ir jātaupa.
Harijs no Lauteres: – Esmu dzirdējis, ka palielināsies dabas resursu nodoklis nešķirotiem atkritumiem. Iespēju šķirot atkritumus vērtēju pozitīvi un to arī izmantoju. Dalītie konteineri mums ir pie kluba, uz turieni es vienmēr aiznesu stiklu.
Andrejs no Bērzaunes pagasta: – Mums tādas iespējas nav, bet, ja dzīvesvietas tuvumā būtu dalītie konteineri, droši vien atkritumus šķirotu. Par sadzīves atkritumiem mēs maksājam konstantu maksu mēnesī un dabas resursu nodokļa palielinājumu it kā pagaidām neizjūtam.
Aivars no Saikavas: – Atkritumus iespēju robežās šķirojam, bet lieko saliekam mucās un sadedzinām. Pudelēm gan kāds atsevišķs konteiners derētu. Dalīto konteineru māju tuvumā mums pagaidām nav, bet, ja būtu, droši vien tos šķirotu cītīgāk.
10.01.2018.