Latvijas pludmales volejbolisti – Mārtiņš Pļaviņš un mūsu novadnieks Edgars Točs – 7. janvārī sensacionāli guva uzvaru pasaules tūres četru zvaigžņu turnīrā Hāgā, uzvarot savus pretiniekus no Polijas.
Finālā negaidīti viegli ar 2 : 0 (21 : 14; 21 : 12) sagraujot poļus Pjotru Kantoru/Bartošu Losjaku, Mārtiņa Pļaviņa un Edgara Toča tandēmam – grandiozs starptautisks panākums. M. Pļaviņš/E. Točs turnīrā bija izlikti ar 17. numuru, bet poļi, kas pasaules rangā ir ceturtajā vietā, bija izvietoti kā otrie.
Šis bija pirmais turnīrs, abiem pludmales volejbolistiem spēlējot kopā, jo pagājušajā sezonā abiem bija cits pārinieks.
Kā vēstī sporta portāli, finālā pirmā seta sākumā Pļaviņš/Točs pēc kļūdām nonāca zaudētājos ar 1 : 5. Vēl pirmā seta vidū poļi bija vadībā ar 10 : 7, bet turpinājumā Pļaviņš/Točs pārņēma iniciatīvu. M. Pļaviņš lieliski spēlēja aizsardzībā, bet E. Točs bieži bloķēja pretinieku sitienus, kas ļāva nākamajā spēles posmā būt pārākiem ar 14 : 4 un uzvarēt pirmajā setā ar 21 : 14. Otrajā setā līdzīga cīņa ritēja tikai pirmajās izspēlēs, bet tad atkal laukumā dominēja M. Pļaviņš/E. Točs. Pēdējās izspēlēs poļi pat īsti neizrādīja cīņu, un Latvijas duets pārsteidzoši kļuva par Hāgas turnīra uzvarētājiem.
Madonas novadā lepojas ar Edgara Toča panākumiem pludmales volejbolā. Viņa dzimtā puse ir Mētriena, savulaik mācījies Mētrienas pamatskolā. Edgars Točs uzsāka aktīvi spēlēt volejbolu, mācoties kādreizējā Madonas pilsētas 2. vidusskolā pie trenera Valentīna Rakstiņa. Profesionālās izaugsmes ceļā viņu ievēroja Daugavpils Universitātē, kur puisis pabeidza studijas, kļūstot par sporta pedagogu un treneri. Rīgā tiek attīstītas un pilnveidotas prasmes pludmales volejbolā, viņš regulāri piedalās starptautiskajos turnīros.
10.01.2018.