Līdz 21. janvārim Vidzemes reģiona skolu 6.-9. klašu skolēni aicināti piedalīties video konkursā „Lieto enerģiju gudri!", kas norisinās Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība" ietvaros.
Kā informē Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bīviņa, skolēniem jāizveido 1 līdz 2 minūšu garš video, kas sniedz padomu vai risinājumu gudrai enerģijas izmantošanai ikdienā skolā vai mājās. Piemēram, ar ieteikumiem, kā patērēt dabas un energoresursus efektīvi – ierosinājumi, jautājumi, pārdomas vai kādas citas radošas izpausmes.
Konkursa mērķis ir mudināt skolēnus aizdomāties par enerģiju un resursiem sev apkārt (elektrība, siltums, ūdens u. c.), kā arī to patēriņu savās ikdienas gaitās, tādā veidā veicinot ilgtspējīgu un gudru ikdienas paradumu īstenošanu.
Uzņemto video nepieciešams augšupielādēt video vietnē, kas atbalsta video formātu (visērtāk Youtube) un aizpildīt anketu, vienlaikus norādot savu kontaktinformāciju un īsu video izklāstu. Anketa un papildu informācija pieejama http://www.trea.ee/sec/lv/videokonkurss.
5.01.2018.