3. maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās tiks atklāta valsts simtgadei veltīta izstāde „Latvijas gadsimts".
Tā būs lielākā muzeju kopizstāde pēc valsts neatkarības atjaunošanas – izstādes veidošanā iesaistījušies 63 valsts, pašvaldību un privātie muzeji, tai skaitā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs. Izstādē vienkopus varēs apskatīt izcilas vēstures liecības no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas, kuras iespējami daudzveidīgi atspoguļo Latvijas valsts vēsturi simt gadu garumā. Izstādes interneta vietnē www.latvijasgadsimts.lv jau pašlaik iespējams uzzināt informāciju par izstādes tapšanas gaitu.
Būtiski, ka sadaļu „Gadsimta albums" ikviens aicināts līdzveidot ar savu stāstu un fotogrāfiju par dzimtas, ģimenes vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu. Šie attēli un apraksti līdzās izstāžu telpās atainotajiem dzīvesstāstiem veidos Latvijas vēstures panorāmu virtuālajos ekrānos.
Izstāde „Latvijas gadsimts" būs nozīmīga gan Latvijas iedzīvotājiem, sniedzot iespēju padziļināti izzināt Latvijas vēsturi, gan ārvalstu viesiem, kas apmeklēs Latvijas valsts simtgades norises. To iecerēts piedāvāt apskatei līdz pat 2021. gada sākumam.
3.01.2018.