Izdevniecība „Latvijas Mediji" laidusi klajā mūsu novadnieka (dzelzavietis no „Ķonāniem") Gunta Eniņa jaunāko grāmatu „Koki mājas nepamet".
Guntis Eniņš grāmatā apkopojis ne tikai Latvijas dižos un svētos kokus, kas gadu gaitā kļuvuši vēl varenāki. Autors vērsis savu skatu plašāk un dziļāk – līdz koku sakņu saknēm – cilvēkiem, kas šos kokus reiz ielaiduši savu māju pagalmos, kas tos kopuši, uzlūkojuši, priecājušies, kā tie kļūst arvien augstāki un viedāki, vai bijuši spiesti tos pamest līdz ar dzimtajām mājām.
Grāmata ir apliecinājums dabas un cilvēka mūžīgajai saiknei un savstarpējai mijiedarbībai.
2. janvārī pulksten 18 Rīgā, Latvijas Dabas muzejā, notiks Dabas retumu krātuves aktīvistu sanāksme. Tajā Guntis Eniņš stāstīs par rakstīšanas noslēpuma mokām un prieku, par grāmatas iznākšanas prieku un bēdām. – Rādīšu arī bildes par grāmatas radīšanas veiksmēm, neveiksmēm. Apmainīsimies ar vērtējumiem un domām, – informē novadnieks. – Sanāksmes otrajā daļā auditoriju iepazīstināšu ar 40-50 gadu senām diapozitīvu bildēm no jaunības laikiem, kas dokumentē faktus, kā mēs, dabas entuziasti, uzsākām atrakt Latvijas alas, kā meklēja dižkokus, vēsturiskos akmeņus, avotus, pilskalnus, ūdenskritumus, leduskritumus.
Gunta Eniņa grāmatas „Koki mājas nepamet" atvēršanas svētki galvaspilsētā notiks 24. janvārī. Jādomā, ka tikšanās ar autoru jaunajā gadā izdosies arī Madonas pusē.
29.12.2017.