Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Svētki bērniem būs, bet nedaudz citādāki

LAURA KOVTUNA

Autors • 12.12.2017.

Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā kāda skolēna mamma vērsa laikraksta „Stars" uzmanību uz to, ka šogad Madonas pilsētas vidusskolas 1.-4. klašu audzēkņiem netiekot rīkota kopīga Ziemassvētku eglīte, kuru apmeklēt arī vecākiem.

„Skolā paskaidroja, ka neesot vietas, kur šādu pasākumu sarīkot, jo esot ļoti daudz bērnu. Līdz šim mūsu ģimenē Ziemassvētku koncerts bija tas pasākums, kur bērnam atrādīt savas prasmes, sniedzot priekšnesumu, par ko varējām priecāties gan mēs, vecāki, gan arī vecvecāki. Iepriekš gan savu bērnu sūtīju Madonas pilsētas 2. vidusskolā, žēl, ka līdz ar skolu apvienošanu šī tradīcija būs zudusi. Kā sapratu, vienu gadu bērniem rīkos kopīgus Ziemassvētkus ar vecākiem, otru gadu – tādu lielāku Māmiņdienas pasākumu, un tā uz maiņām. Man tas nešķiet godīgi, jo, piemēram, 5.-9. klašu skolēniem kopīga Ziemassvētku eglīte ar vecākiem tiek rīkota, kamēr mazākajiem – ne. Bet tieši viņiem jau arī ir lielākais prieks par šādu pasākumu, un Ziemassvētku izjūtu taču gribas arī vecākiem un vecvecākiem," uzsvēra skolēna mamma. Viņa pastāstīja, ka tā vietā tikšot rīkota sava klases eglīte, kuru apmeklēt ģimenes locekļiem, kā arī bērniem piedāvāts braukt ekskursijā. „Varbūt sīkums, tomēr pēc skolu apvienošanas dzīve ir mainījusies, kaut arī solīja, ka tā nebūs. Saprotu, ka vairs nekā, bet varbūt uz priekšdienām tomēr šīs tradīcijas tiks saglabātas un arī pašu mazāko skolēnu vecāki varēs apmeklēt kopīgo skolas eglīti," sieviete rosināja.
Madonas pilsētas vidusskolas direktore Inese Strode apstiprināja, ka mazāko klašu skolēniem skolas eglīte kopīgi ar vecākiem šogad nav tikusi rīkota vietu ierobežojumu dēļ: – Šobrīd sadalījāmies tā, ka kultūras namā būs pasākums vienai klašu grupai, kamēr mazāko klašu grupai – koncerts, uz kuru nākt arī vecākiem, būs Mātes dienā. Sakarā ar kinoteātra remontu kultūras nams ir ļoti noslogots, tāpēc nevaram visus pasākumus rīkot tur. Jā, pagājušajā gadā bija kopīga Ziemassvētku eglīte arī vecākiem, bet šogad bērnu skaits ir lielāks, kultūras namā visi vecāki nesatilptu. Tādēļ šobrīd ir variants, ka kopīgā eglīte ir 1.-4. klašu bērniem, bet bērnu priekšnesumus vecāki varēs redzēt individuālajās klašu eglītēs. Domāju, tad arī vislabāk var redzēt sava bērna prasmes, un tas pat būs sirsnīgāk. Uz lielās skatuves tas parasti ir viens priekšnesums no klases, jo jāuzstājas ir visiem.
Viņa arī uzsvēra, ka pasākumi, kādi tiek rīkoti konkrētajā klasē, tomēr ir klases iekšējā lieta, par ko vecāki un skolotājs kopīgi vienojas. – Bērniem svētki noteikti būs, turklāt uzmanības centrā šoreiz būs mazāk vecāki, bet vairāk tieši bērnu darbošanās un prieks caur dažādām aktivitātēm un pasākumiem, kas katrai klasei nedaudz atšķiras. Arī eglītes pasākums ar koncertu, ko apmeklēt ģimenes locekļiem, tiks rīkots gandrīz visās mazākajās klasēs. Gan iepriekš ir bijuši, gan arī turpmāk visa gada garumā būs gana daudz pasākumu, kurus apmeklēt arī vecākiem, – novērtēt pasākumu dažādību aicināja Inese Strode.
Direktores vietniece izglītības jomā Arnita Krīgere atklāja, ka sākumskolas posmā mācās vairāk nekā 400 skolēnu. – Ja katram uz kopīgo skolas eglīti kultūras namā, ko izmantojam šādiem pasākumiem, atnāk vecāki, zāle jau ir pilna. Ja vēl vecmammas un vectētiņi grib atnākt, saprotams, ka vietas ziņā tas nav iespējams. Savukārt rīkojot pasākumu, tā ir atbildība no mūsu puses, lai atnākušajiem ir, kur apsēsties. Tādēļ šis jautājums veiksmīgāk atrisinājās ar to, lai nebūtu vietu ierobežojuma, lai vecāki, vecvecāki varētu redzēt savu bērnu un mazbērnu uzstāšanos, ir skolas eglītes kopā ar ģimenes locekļiem, bet katrai klasei atsevišķi. Tā, manuprāt, vēl labāk ir redzams katrs bērns, viņa spējas un iespējas. Varbūt nedaudz pietrūkst lielās skatuves, bet pieeja ir individuālāka un sirsnīgāka. Šādu risinājumu no 18 klasēm izvēlējušās 14 klases. Savukārt 22. decembrī, liecību izsniegšanas dienā, visiem skolēniem kopā būs Ziemassvētku egle, kad paredzēta gan tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, gan saldumu tūtu izsniegšana; tiesa gan – bez vecākiem. Bet svētki bērniem noteikti būs! – uzsvēra Arnita Krīgere.

13.12.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px