Iepriekš laikrakstā „Stars" rakstījām par nepatīkamo ainu, kas kārtējo reizi pavērās pie viena no Smeceres sila meža masīva celiņiem – izgāztu sadzīves atkritumu kaudzi. Kā toreiz uzsvēra „Latvijas valsts mežu" 1. Madonas iecirkņa mežkopis Vilnis Otvars, atkritumi mežā, lai gan daudzo akciju, izglītojošā darba ar bērniem un sakopšanas talku rezultātā mazāk, bet joprojām – gana regulāri, tiek izmesti.
„Latvijas valsts meži" (LVM) nelikumīgi izmestos atkritumus cenšas maksimāli ātri izvākt, jo, kā novērots, – ja kaut kur atkritumus izmetis viens, arī otrs domā, ka var darīt tāpat. Tā arī šoreiz – samaksājot par atkritumu izvešanu, LVM šo vietu ir sakopuši. Tomēr pats patīkamākais šajā situācijā ir tas, ka iespējamā vaininiece Inga, uz kuras vārda čeks tika atrasts atkritumu vidū, turpmāk šādi vairs, cerams, nerīkosies. Fotoattēls ar kvīti, kurā redzami personas dati, un notikušā apraksts tika nosūtīts Madonas novada pašvaldības kārtībniekiem, kuri savukārt informāciju tālāk nodevuši Valsts policijā. Madonas iecirknī apstiprināja, ka policijas darbinieki uz informāciju ir reaģējuši un notikušais tiekot izmeklēts.
– Kā man izdevās uzzināt, neilgi pēc notikušā persona ar šādu vārdu, uzvārdu un dzimšanas gadu bija devusies uz „Madonas namsaimnieku" noslēgt līgumu par atkritumu izvešanu. Acīmredzot, iepriekš līguma nebija, tādēļ arī no atkritumiem atbrīvojās nelikumīgā veidā. Arī paši atkritumi no meža ir izvesti, vainīgā persona, kā var noprast, noskaidrota. Tas, man šķiet, šajā stāstā ir svarīgākais, ka negatīvai situācijai tomēr ir pozitīvs risinājums, – pauda Vilnis Otvars.
12.12.2017.