Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Latvijas simtgadē iesoļojot

BRENDA MIGLONE

Autors • 04.12.2017.

Latvijas simtgadē iesoļojot
Burtu lielums

No 20. līdz 24. novembrim projekta „Nordplus" ietvaros kopā ar citu valstu pārstāvjiem pieci Madonas pilsētas vidusskolas 12. klašu skolēni – Brenda Miglone, Edgars Šodnaks, Raivo Bruģis, Arnolds Švauksts un Ingus Škutāns – viesojās Somijas pilsētā Porvoo. Apmeklējuma galvenais iemesls –
kopīgi atrast risinājumus 3. globālajam mērķim „Laba veselība un labklājība". Lai arī projekts norisinājās tikai trīs dienas (pirmdiena un piektdiena tika pavadīta ceļā uz Somiju un atpakaļ), aktivitāšu bija ļoti daudz un katra diena bija notikumiem piepildīta.

Porvoo ir otra vecākā pilsēta Somijā (tūlīt aiz senās galvaspilsētas Turku), un Porvoo Starptautiskās koledžas (Point College) skolēni un skolotāji mūs uzņēma ļoti silti un jau pirmajā dienā bija sagatavojuši dažādas aktivitātes, lai mēs – piecu valstu pārstāvji – varētu labāk iepazīties un iepazīstināt ar sevi. Pēc tam jau sākās nopietnāki pasākumi: lekcija par to, kā vitamīni ietekmē cilvēka veselību (to vadīja vietējā uzņēmēja Karola Makela), skolēnu sadalīšana starptautiskās komandās un projekta galvenā mērķa īstenošana – kopīga risinājumu meklēšana un prezentāciju veidošana. Šo dienu noslēdzām ar kopīgu vakariņu gatavošanu skolā.
Otrā diena tika veltīta atpūtai pie dabas, kas tika apvienota ar komandu darba turpināšanu. Mēs devāmies pārgājienā uz namiņu mežā (5 km vienā virzienā). Tā kā ceļš uz namiņu ilga pusotru stundu, laiks bija jāizmanto lietderīgi. Komandās kopīgi meklējām risinājumus, paudām idejas un, protams, pikojāmies, jo pirms mūsu ierašanās Somijā tikko bija uzsnidzis sniegs. Nonākot galapunktā, kopīgi paēdām pusdienas un sākām spēlēt spēles, pēc kurām uz brīdi pievērsāmies komandu darbam. Atgriežoties no pārgājiena, nebija daudz laika atpūtai – somu komanda viesiem bija izplānojusi burvīgas vakariņas picērijā. Pēc mielasta devāmies atpakaļ uz viesnīcu, kur kopīgi ar citu valstu skolēniem sarunājāmies un brīnišķīgi pavadījām vakaru.
Projekta noslēdzošā diena tika pavadīta skolā. Tika salikti punkti uz „i" un izveidotas prezentācijas. Savas komandas darba prezentēšana bija ļoti satraucoša, jo nezinājām, vai mūsu ieguldītais darbs tiks novērtēts par labu esam, taču, kā vairāki skolotāji atzina, – mērķis bija sasniegts, jo mēs bijām atraduši lieliskus risinājumus visā pasaulē aktuālām problēmām. Dienas noslēgumā notika atvadu vakariņas, kuru laikā katrs skolēns saņēma dalībnieka sertifikātu un izteica savas domas par to, kas tika iegūts šīs nedēļas laikā. Pārsvarā izskanēja tikai pozitīvi vārdi – noderīga pieredze, jauni draugi, patīkamas atmiņas. Lai padarītu šo pasākumu vēl neaizmirstamāku, vakarā pie viesnīcas uzrīkojām lielu, kopīgu sniega kauju, kurā uzvarēja draudzība, un beigās tika uzcelts sniegavīrs.
Visu izvērtējot, mēs, kā dalībnieki, varam apgalvot, ka brauciens bija pilnībā izdevies, un varam pateikties somu komandai, kuri bija parūpējušies par brīnišķīgām maltītēm, aizraujošām nodarbībām, aktīvu brīvo laiku un omulīgām naktsmājām.
Arī mūsu skolotāja Antra Berķe atzina, ka jāuzslavē Porvoo Starptautiskās koledžas izcilais komandas darbs, kas izpaudās iepriekš perfekti izplānotajā un šajā nedēļā realizētajā projekta „Nordplus" programmā.

5.12.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px