Kas tiek ražots Madonas novadā? Kādus pakalpojumus sniedz mūsu novada lielāki un mazāki uzņēmumi un individuālie komersanti? Ko piedāvā Madonas jaunie uzņēmēji, mājražotāji, amatnieki? Ko jaunu izgudrojušas skolēnu mācību firmas?
Ja, piedaloties Madonas novada Uzņēmēju dienas izstādē, rūpīgi izpētot piedāvājumu, saņēmāt atbildes uz šiem jautājumiem, tad pasākuma mērķis ir sasniegts.
Gada lielākajā uzņēmējdarbības pasākumā – Madonas novada Uzņēmēju parādē – Madonas pilsētas sporta centrā 25. novembrī piedalījās ap 90 dalībnieku, kuru vidū – arī novada skolēnu mācību uzņēmumi, pārsvarā no Madonas Valsts ģimnāzijas, Madonas pilsētas vidusskolas un Bērzaunes pamatskolas. Uzņēmēju dienas izstādi organizēja Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa, pasākumu vadīja nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans.
Vairums izstādes apmeklētāju lielāku uzmanību, protams, veltīja pārtikas ražotājiem, kas piedāvāja iegādāties maizi, medu, sieru, gaļas izstrādājumus, saldumus, vīnu, zāļu tējas, bija sarūpējuši arī jaunāko produkcijas veidu degustāciju.
Mūsu novada piena pārstrādes uzņēmums "Lazdonas piensaimnieks" konkursā "Madonas novada garša 2017" par 3,2% kefīru ar bifidobaktērijām saņēma titulu "Madonas novada garša". SIA "Madonas patērētāju biedrība" ražotnes "Madonas maiznieks" stends izcēlās gan ar noformējumu, gan arī ar vairākiem jauniem produkcijas veidiem – "Mētrienas maizi", kas izstādē "Riga Food 2017" ieguva zelta medaļu, un minikēksiņiem ar apelsīnu garšu un ar magonēm, kā arī cepumiem ar karameļu garšu.
SIA "Madonas karameles" sortiments izstādē bija papildināts ar diviem jauniem veidiem – zemeņu karamelēm ar rabarberu gabaliņiem un banānu karamelēm ar zemeņu gabaliņiem.
Jau pazīstamu dravu – "Kalna Maruškas", ZS "Jaunspieķi", ZS "Priežukalns", "Kalnu medus", ZS "Sīļi" – biškopības produkcijas piedāvājuma klāsta vidū izcēlās arī biznesa inkubatora stendā kāds jauns piedāvājums no Ērgļu novada – Leldes Strazdiņas "Bišu ligzda", kas nākamajā sezonā aicina iepazīt bišu dzīvi un medus ceļu saimniecībā "Gravas".
Izstādē interesi izraisīja arī Madonas novada pašvaldības konkursa "Madona var labāk!" un LIAA biznesa inkubatora jaunie uzņēmumi.
Informācijas tehnoloģiju jomu prezentēja trīs uzņēmumi:
"MIITTECH", ko pārstāvēja Pēteris Repelis, SIA "Aleksale" un "Capsule". No jaunajiem uzņēmējiem piedalījās Arturs Gailītis ar SIA "Rezidence", iepazīstinot ar zīmolu "Viedi", no biznesa inkubatora absolventiem – Aivja Broka SIA "Maido" ar "Sapņu vīnu" un Lienes Ceras-Kronbergas SIA "Zelta Sproga" ar aitas vilnas spilveniem un segām.
Mājražotāju, konditorejas izstrādājumu cepēju vidū izstādē pirmoreiz piedalījās "Pīrādziņš" – ar Baibas Johansones gardumiem, zeķu un cimdu adītāja Dace Babuka, no pakalpojumu sniedzējiem savu piedāvājumu pirmo reizi uzņēmējdienu izstādē uzskatāmi demonstrēja Vinetas Caunes-Meijeres masāžas salons un Edītes Mežinieces skaistuma studija "Libra". Skolēnu mācību uzņēmumu radošajā piedāvājumā arī šoreiz bija daudz interjera priekšmetu, ieskaitot kaktusus krūzēs, vāzēs un glāzēs, rokdarbu, skaistuma lietiņu, pašgatavotu blociņu ar vākiem no izēstu saldumu kastēm un iepakojuma materiāla, koka fotorāmji, mūzikas instruments no sausa latvāņa, arī kūkas, saldumi un cits. Uzmanību saistīja Līgas Kubas "Ozolkalna klēts" pieteikums (austas jostas, lakati, tautiskie brunči un citi rokdarbi), kas ar "Madona var labāk!" atbalstu darbību uzsāks nākamajā gadā.
Sarmīte Rukmane un Iveta Miķelsone no Bērzaunes jau bija parūpējušās par Ziemassvētku gaidīšanas laika noskaņu un radošajiem adventa čiekuru vainagiem. Tiem bija arī interesanti nosaukumi – "Septiņi rūķīši bez Sniegbaltītes", "Vecpuišu Ziemassvētki", "Bosa", "Malkascirtēju", "Ogotāju" vainags u. c., nebija vien "Žurnālistu" vainaga.
Uzņēmēju izstādes ietvaros tūrisma darba organizatore Sanita Soma paziņoja arī tūrisma akcijas "Madonas novada garša 2017" uzvarētājus, apbalvoja visus dalībniekus, kas bija arī izstādes dalībnieki, jo ir pārtikas ražotāji. Par konkursa "Madonas novada garša" noslēgumu varēsit lasīt kādā no turpmākajiem "Stara" numuriem.
Tūrisma akcijas dalībniece, "Īstā latvju saimniece" Antra Gotlaufa interesentus cienāja ar zirņu pikām un piparkūkām, bet ZS "Aizupes" saimniece Silvija Garbovska – ar maizes zupu un putukrējumu.
Apmeklētāji pie ieejas varēja saņemt biļetes ar numuriņiem, kas bija stimuls piedalīties loterijā, kur izstādes darba laikā katru stundu notika izloze. Apmeklētājiem tika balvas, kuras nodrošināja dalībnieki, kas piedalās izstādē.
29.11.2017.