– Kā jūs pavadījāt valsts svētku brīvdienas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Meirāniete Inese: – Tās pārsvarā pavadīju mājās, kā arī Meirānos apmeklēju svinīgo pasākumu. Nedaudz paskatījos arī svētkiem veltītos raidījumus televīzijā. Interesants bija Latvijas dzimšanas dienai veltītais salūts Rīgā.
Madonietis Staņislavs: – Es esmu Latvijas patriots un, protams, skatījos visus Latvijas dzimšanas dienai veltītos raidījumus – gan svinīgo Saeimas sēdi, gan militāro parādi, gan koncertu. Mums ir ļoti laba Saeimas priekšsēdētāja. Ināras Mūrnieces uzrunas ir patriotiskas, godīgas un labi uztveramas. Svētkos arī visa mūsu kuplā ģimene – 17 cilvēku – sanākam kopā.
Valentīna no Barkavas: – Protams, svētku raidījumus paskatījāmies, tai skaitā arī filmu „Pieci prezidenti", bet, kā jau laukos, arī svētkos jāstrādā. Es strādāju lopkopībā, un šajā nozarē, kā zināms, brīvdienu nav.
Madoniete Ārija: – Madonā es dzīvoju tikai kādus trīs mēnešus. Daudz staigāju, lai iepazītu pilsētu. Arī 18. novembra rītā devos pastaigā. Visvairāk mani pārsteidza, ka ielās nebija cilvēku, nevienas dzīvas dvēseles, tikai – garāmbraucošas mašīnas. Un tad tālumā beidzot pamanīju kādu jaunieti. Viņš strauji tuvojās un man, svešai tantei, teica: „Labdien! Priecīgus svētkus!" Es pat apstulbu, tik ļoti tas mani pārsteidza un saviļņoja.
22.11.2017.