Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Donoru diena – iespēja palīdzēt citiem

LAURA KOVTUNA

Autors • 18.11.2017.

Donoru diena – iespēja palīdzēt citiem
Burtu lielums

Aizvadītajā ceturtdienā J. Norviļa Madonas mūzikas skolas zālē Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīkoja kārtējo izbraukuma donoru dienu. Kā secināja VADC speciālistes un brīvprātīgās palīdzes, aicinājumam ziedot asinis bija atsaukušies gan regulārie asins donori, gan vairāki iedzīvotāji, kas asinis ziedoja pirmo reizi.

Zīmīgi, ka vairāki uzrunātie asins ziedotāji uzsvēra, ka ziedot asinis šoreiz atnākuši konkrēti ar mērķi Normundam Pudānam, kuru piemeklējusi smaga slimība un kurš šobrīd ārstējas Madonas slimnīcā. Lūgums vīrietim ziedot asinis izplatīts sociālajos portālos: „Kam ir iespējams – lūdzu, ziedojiet 0+ grupas asinis Normundam Pudānam! Šoreiz ar norādi: Madonas slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā! Viņam asins „pieliešana" šobrīd nepieciešama vairākas reizes nedēļā!"
Ilggadējais asins donors Erlands Stangainis atklāj, ka arī viņš šoreiz asinis izvēlējies ziedot tieši Normundam. – Šodien esam atnākuši kopā ar meitu Elizabeti, kas asinis ziedoja pirmo reizi. Tās nodevām konkrēti Normundam Pudānam, jo, kā saprotu, viņam nepieciešams ļoti daudz asiņu, ko pārliet, – teic Erlands Stangainis.
Viņš pastāsta, ka agrāk diezgan bieži nodevis asinis, tad vienu brīdi sekojis pārtraukums, bet nu jau atkal rit trešais gads, kopš viņš ir regulārs donors. Erlands piebilst: – Kā bijušajam ugunsdzēsējam tas ir kā pienākums, kā iekšēja vēlme palīdzēt citiem. Kad vēl strādāju Rīgā Ugunsdzēsības koledžā, regulāri braucu nodot asinis, tā bija arī kā priekšzīme jaunajiem ugunsdzēsējiem. Prieks, ka arī meita seko šim piemēram.
Pirmo reizi ziedojot asinis, satraukums bijis, atzīst Elizabete Stangaine. Tomēr viss notiek profesionāli, jaunajiem donoriem viss tiek izskaidrots. Jāuzsver, ka katru reizi donors ziedo 450 ml (vēl papildus apmēram 30 ml asins paraugiem – izmeklēšanai). Veselam cilvēkam šāds asins zudums nav kaitīgs. Pēc asins ziedošanas lielākā daļa donoru jūtas labi, bet retos gadījumos iespējams vājums, karstums un citas pārejošas sūdzības. – Labākais piemērs asins nodošanai ir mans tētis, viņš to dara regulāri. Ja arī pati pēc asins nodošanas jutīšos labi, noteikti turpināšu to darīt regulāri arī es. Aicinu arī citus atbalstīt asins donoru kustību! – mudina Elizabete Stangaine.
Tāpat Guna Brutāne, kas arī bija atnākusi ziedot asinis pirmo reizi, pastāsta, ka viņu šim solim iedvesmojušas kolēģes SEB bankā, kā arī aicinājums ziedot asinis konkrēti Normundam Pudānam.
– Nonācu pie secinājuma, ka gribas kādam palīdzēt. Dzirdēju arī par nelaimi Normundam Pudānam. Tad nu viss tā sakrita, ka šodien bija tā liktenīgā diena, kad šim solim saņēmos. Arī kolēģes pozitīvi iespaidoja, jo daudzas darbinieces asinis ziedo regulāri. Šodien bijām divas kolēģes, kuras atnāca ziedot asinis pirmo reizi. Tā ir laba kustība, ko atbalstīt, – vērtē Guna Brutāne.
VADC aktualitātēm un plānotajām izbraukuma donoru dienām, kuras Madonas reģionā notiek ne tikai Madonā, bet arī Cesvainē, Lubānā, Varakļānos un Ērgļos, var sekot līdzi mājaslapā www.vadc.lv.

21.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px