Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Cīrulīši mazputniņi” salido Madonā

BAIBA MIGLONE

Autors • 14.11.2017.

“Cīrulīši mazputniņi” salido Madonā
Burtu lielums

11. novembra, Lāčplēša dienas, pēcpusdienā Madonas pilsētas kultūras nama apmeklētājiem svētku noskaņu radīja bērnu tautisko deju kolektīvi ar koncertu „Cīrulīši mazputniņi".

Jautāta, kā ideja par koncertu radās, tā režisore Rudīte Jurciņa teic, ka iesākums bijis, tiekoties ar kolēģiem deju kolektīvu vadītājiem Rīgā seminārā par lielajiem Dziesmu un deju svētkiem nākamgad. – Rīgas bērnu deju kolektīva „Dzērvenīte" vadītāja ierunājās, ka ļoti gribētu atbraukt pie mums ciemos. Atbraukuši mājās, mēs ātri saplānojām, ka tas varētu būt 11. novembris, kad Madonas kultūras namā bija brīva skatuve, diemžēl Rīgas kolektīvam tas bija par ātru un viņi tam nebija gatavi, taču mēs šo ideju paturējām un neatmetām. Pieaicinājām vēl deju kolektīvu „Raksti" no Lubānas (vadītāja Lienīte Ozolniece), „Sprīdīti" no Cesvaines (vadītājs Jānis Šķēle), piedalījās arī bērnu deju kolektīvi no Madonas – „Pipariņi" (vadītāja Gunta Beķere), „Atspole" (vadītāja Maija Rijniece) un Madonas Valsts ģimnāzijas 7.-9. klašu kolektīvs (Gunta Beķere), kā arī bērnu deju kolektīvs „Tūgadiņš" no Priekuļiem, kuru vadām mēs kopā ar manu vīru Mārtiņu.

Savukārt ideja par pasākuma moto „Cīrulīši mazputniņi" pieder Guntai Beķerei. Kad noklausījos pasaku par pelēko cīrulīti, man tā šķita ļoti piemērota Lāčplēša dienai, jo tajā ir dziļa doma par dzimteni, trimdu un atgriešanos, principā – par dzimtenes mīlestību, ko bērni varbūt uztver kā pasaku, bet kas liek padomāt arī mums, pieaugušajiem, un bērni to tik skaisti izdejoja, – „Staram" atklāj Rudīte Jurciņa.
Jau noslēgumā, kad tika sumināti kolektīvu vadītāji, Madonas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Ināra Cakule izteica domu, ka šāds mazo dejotāju koncertuzvedums uz Lāčplēša dienu kā veltījums Latvijai tuvojošajos svētkos turpmāk varētu izvērsties par skaistu tradīciju.
Savukārt Maijas Rijnieces kolektīvam „Atspole" (1.-2. un 3.-4. kl.) koncerts savā ziņā izvērtās par vārda došanas svētkiem, jo kolektīvs pirmo reizi uzstājās ar jauno nosaukumu. Pēc pasākuma bērniem bija ballīte, un pēc tam visi kopā devās uz Lāčplēša dienas pasākumu Poruka ielā – katram līdzi bija svecīte un lāpas no kultūras nama, tas bija tāds skaists noslēgums. Prieks, ka bērniem šī diena izvērtās piepildīta.
To atzinuši arī „Tūgadiņa" dejotāji. – Lielā grupa Madonā bija otro reizi. Tikko kopīgi ar TDA „Vidzeme" braucām uz Pēterburgu, dzīvojām vienā viesnīcā, uzstājāmies koncertā. Līdz ar to viņi te savā ziņā jutās kā savējie. Savukārt mazajai grupai šis šogad bija pirmais izbrauciena koncerts. Visi bija ļoti priecīgi, – atzīst Rudīte Jurciņa.
Liels notikums šī uzstāšanās koncertā bija arī Jāņa Šķēles vadītajiem mazajiem cesvainiešiem, jo tas viņiem bija pirmais koncerts.


15.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px