4. novembrī Pļaviņās slēpošanas un biatlona bāzē „Jankas-Jaujas" līdz ar jaunā rollerapļa atklāšanu norisinājās biatlona sacensības jauniešiem masu startā skrienot. Uz sacensībām kopumā bija ieradušies 90 sportisti no dažādiem biatlona centriem: Aizkraukles, Madonas, Cēsīm, Daugavpils, Talsiem.
Pēc šīs vasaras būvdarbiem slēpošanas un biatlona bāzē „Jankas-Jaujas" ir izveidots ap 800 m garš rolleraplis. Īsi pirms sacensību piešaudes tas tika svinīgi atklāts. Uz šo skaisto notikumu, sportistiem un treneriem klātesot, bija ieradusies Aizkraukles sporta skolas direktore Brigita Krauze, bijušais direktors Ēriks Cīrulis, Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss un Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks. Pēc Aizkraukles sporta skolas biatlona trenera un sporta bāzes „Jankas-Jaujas" idejas autora un veidotāja Jāņa Eiduka īsa vēstures izklāsta par šo vietu, kā viss veidojās, attīstījās un tapa, ar uzrunām un laba vēlējumiem tika pārgriezta svinīgā atklāšanas lente.
Pēc atklāšanas sacensības turpinājās kā jau ierasts – ar ieroču piešaudi un mazāko dalībnieku startiem. Programmā šoreiz – masu starts ar skriešanu, kur par katru nesašautu mērķi – 15 sekunžu sods. Distances garums – no 0,6 līdz 3 km.
Godalgotās vietas izdevās izcīnīt arī Madonas BJSS sportistiem: 1. vietā A grupā 3 km distancē – Ilvars Bisenieks, Dana Nagle; C grupā 1,8 km distancē 1. vietā – Līva Šahno, 2. vietā – Katrīna Bērziņa, Kārlis Ernests Janovskis; 3. vietā B grupā – Elizabete Paura.
Ar šīm sacensībām ir noslēgusies vasaras biatlona sezona, un turpināsies sagatavošanas posms ziemas sezonai. Nākamās sacensības biatlona kalendārā ir Ziemassvētku balva, tās ieplānotas Priekuļos 28. un 29. decembrī. Ceram, ka slēpošanai būs sniegs!
08.11.2017.