Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

III Latvijas Orķestru asociācijas festivāls

INESE ELSIŅA

Autors • 06.11.2017.

Burtu lielums

10.-11. novembrī Vidzemes reģiona pilsētās un koncertzālē „Cēsis" Latvijas Orķestru asociācija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, PA „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs", Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolu un Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolu organizē trešo asociācijas festivālu.

Pasākumā piedalīsies 700 dalībnieku no 22 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem. Festivāla koncertos skanēs latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu oriģinālmūzika, latviešu tautas dziesmu apdares, kā arī pasaules mūzikas akadēmisko žanru pērles un populāru melodiju instrumentācijas jauniešu orķestriem.
Festivāls būs muzikāli daudzveidīgs un vērienīgs kultūras dzīves notikums Vidzemes reģionā (Cēsīs, Madonā, Cesvainē, Ērgļos, Vecpiebalgā, Limbažos un Rūjienā). Tā galvenais mērķis ir valstiskā līmenī popularizēt Latvijas jauniešu un amatieru orķestru kustību, veicināt orķestru radošā potenciāla attīstību un savstarpējo sadarbību, kā arī aktualizēt kolektīvās muzicēšanas nozīmību kultūrizglītības nozarē.
Festivāla dalībnieki ir mūzikas un mākslas skolu, vidusskolu, augstskolu, kā arī dažādu kultūras iestāžu kolektīvi no visiem Latvijas reģioniem. Šie orķestri vairākus gadus ir apvienojušies vienotā asociācijā un mērķtiecīgi pilnveido savu māksliniecisko varēšanu, popularizē muzicēšanu dažādos orķestru sastāvos, veiksmīgi piedalās lokāla un starptautiska mēroga festivālos, iekļaujas Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kustībā. Spilgts apliecinājums tam bija I Baltijas valstu jauniešu un amatieru simfonisko orķestru festivāls „Nuova Sinfonia Baltica" Vienības nama koncertzālē Daugavpilī (2016), kā arī jauniešu simfonisko orķestru koncerts „Tūkstošbalsu simfonija" Lielajā ģildē, kas notika XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros 2015. gadā.
Piektdien, 10. novembrī, mūziķi ieradīsies koncertu vietās Vidzemes reģiona pilsētās (Madona, Cesvaine, Ērgļi, Vecpiebalga, Limbaži un Rūjiena). Notiks festivāla apvienoto simfonisko orķestru meistarklases, pulksten 18 – koncerti Madonas kultūras namā, Cesvaines vidusskolas aulā, Ērgļu saieta namā, Vecpiebalgas kultūras namā, Limbažu kultūras namā, Rūjienas kultūras namā.
Sestdien, 11. novembrī, orķestru dalībnieki ieradīsies Vidzemes koncertzālē „Cēsis", kur notiks festivāla apvienoto simfonisko orķestru mēģinājumi – meistarklases, bet pulksten 14 – festivāla noslēguma koncerts „Svētki ar orķestri". Pulksten 18 sekos svētku gājiens no Skolnieku rotas pieminekļa.

07.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px