Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pāreja uz ziemas laiku

Redakcija

Autors • 30.10.2017.

Burtu lielums

Naktī uz svētdienu visā valstī notika pāreja uz ziemas laiku, kad pulksteņa rādītāji tika pagriezti par vienu stundu atpakaļ. Ārsti gan norāda, ka cilvēka bioritmiem regulāra pulksteņa grozīšana nenāk par labu, tā rada papildu stresu. – Vai jūs ietekmē pāreja uz ziemas laiku rudenī un vasaras laiku – pavasarī? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Evita: – Man labāk patīk šis laiks, kad mazi bērni var labāk izgulēties un pamodušies doties uz bērnudārzu. Mani neietekmē arī pulksteņu grozīšana divreiz gadā, pie tā ātri var pierast.

Undīne no Lazdonas: – Man labāk patīk vasaras laiks, kad ilgāk gaišs ir vakaros. Īpaši tas neērtības sagādā šoruden, jo pēc nodarbībām autoskolā mājās sanāk atgriezties, kad iestājusies jau liela tumsa.

Vilma no Valmieras puses: – Mums, senioriem, tas nav tik būtiski un pierast pie ziemas vai vasaras laika ir vieglāk. Taču labāk būtu, ja pulksteņus divreiz gadā tomēr negrozītu – izvēlētos vienu laiku un pie tā arī paliktu. Man labāk patiktu, ja vasaras laiks būtu visu gadu.

Normunds no Ļaudonas: – Lielas starpības jau nav, bet labāk būtu, ja pulksteņus divreiz gadā negrozītu. Cilvēkiem būtu vieglāk dzīvot pēc viena režīma. Dienasgaismai ir liela nozīme, bet galvenais, kas būtu jāņem vērā, – kā pulksteņu grozīšana ietekmē cilvēka bioritmus.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

31.10.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px