Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Praulienas skolā izskan “Ģitāristu sesija”

INESE ELSIŅA

Autors • 30.10.2017.

Praulienas skolā izskan “Ģitāristu sesija”
Burtu lielums

Ar četru stundu garu koncertu, kurā piedalījās gan sesijas audzēkņi, gan mācību spēki un viesi, aizvadītajā piektdienā noslēdzās divdesmit pirmā „Ģitāristu sesija".

Tā šogad apvienoja 69 dalībniekus, ļaujot katram pēc izvēles gūt zināšanas un pieredzi akustiskās ģitāras, elektriskās ģitāras, basģitāras, bungu, kokles vai vokālajā meistardarbnīcā. Sesijā kopā ar citiem piedalījās arī jaunieši no mūsu reģiona – Cesvaines, Lubānas, Madonas, Liezēres, Barkavas un Praulienas. Daudzi no viņiem sesiju apmeklēja atkārtoti.
– „Ģitāristu sesija" ir mans mīļākais pasākums, ko gaidu katru gadu, – „Staram" atklāja Madara Liekumniece-Grandāne no Madonas. – Vienmēr patīk mūziķu grupas, kas atbrauc un uzstājas koncertos. Pagājušajā gadā tāda bija grupa „Skyforger", šogad – grupa „Moussa Diallo Trio" no Dānijas. Atmosfēra un cilvēki, kas sesijā piedalās, ir svarīgākais, kas piesaista. Šogad pati biju mazāk nobijusies. Pagājušajā gadā nezināju, ko meistarklasēs gaidīt, šogad apmēram nopratu, kas būs, kā būs, ko spēlēsim. Basu apguvu pie Dmitrija Lisenko. Kā skolotājs viņš man vienmēr ir paticis, lielisks un nepārspējams bija arī basģitārists Moussa Diallo no Dānijas.
Tā kā Madara ir beigusi J. Norviļa Madonas mūzikas skolas vijoles spēles klasi, vaicāju viņai par tālāko ceļu mūzikā. – Patiešām domāju mūziku iet mācīties apgūt tālāk, lai gan tā simtprocentīgi tas vēl nav izlemts, – atbildēja Madara. – Man patīk mūzika un māksla, ar mūziku esmu saistīta kopš bērnības. Tas vienmēr bijis kas tuvs un mans – emociju un ekspresiju valoda. Esmu šo to rakstījusi arī pati, bet tas nekur publiski nav nonācis un domāju, ka tuvākajā laikā vēl arī atklātībā nenonāks.
– Sesijā esmu ceturto reizi, – uzskaitīja madonietis Kristaps Eduards Kļaviņš. – Pirmos divus gadus apguvu meistarklases akustiskās ģitāras spēlē, pagājušajā gadā pārgāju uz apmācībām basģitāras spēlē. Esmu atradis nozari, kurā sevi realizēt, un vēlos to arī attīstīt.
Ieminoties, ka basam parasti ir samērā neinteresantas partijas, Kristaps purināja galvu: – Tā nav. Pedagogs mums parādīja basģitāras daudzveidību un dažādību. Īstenībā basistam ir lielas iespējas, kā sevi izpaust. Kaut šis instruments ir it kā otrajā plānā, tas ir pamats un atbalsts melodiskajiem instrumentiem. Ir grupas, kur basisti nav pārāk profesionāli, savukārt grupās, kur basa mūziķi apzinās savu lomu, viņi ir ļoti neaizvietojami un atrod veidu, kā radoši izpausties.
Kristaps slavēja dzirdētās lekcijas, meistarklases un sesijas koncertus, kas viņu patiesi iedvesmoja: – Grupa „Karmafree", Rihards Lībietis ar savu orķestri bija augstas klases apvienības. Varējām pārliecināties, ka Latvijā mūzikas līmenis ir slavējams, mēs neatpaliekam no Rietumu grupām.
Sesijas ietvaros organizētie vakara koncerti patiešām sniedza piedzīvojuma garšu ikvienam, kas tos apmeklēja. Koncertgrupu dalībnieki gan spēles, gan sarunu laikā dalījās vērtīgās pērlēs, kas noderēs dalībnieku tālākajam ceļam. – Mēs esam šeit, lai, pirmkārt, jums parādītu savu mūzikas mīlestību, – atklāja grupas „Alaska Dreamers" soliste Kristīne Prauliņa. – Jūs esat jauni, tikko paņēmuši rokās instrumentus, un vienīgais, kas jūs var aizvest līdz punktam, ka jūs kļūsit izcili savā jomā, ir iemīlēt gan savu instrumentu, gan to, ko darāt. Atgriežoties laikā, kad pati sāku padziļināti interesēties par mūziku, atceros, ka man bija skaidrs – svarīgākais ir nevis tas, cik kruti dziedāšu vai kā man aplaudēs, bet tā bija pati mūzika. Man gribējās būt tuvāk mūzikai, cik vien tuvu tai varu nokļūt. Tāpēc dziedāt, būt šeit kopā ar jums ir tas, ko vienmēr esmu vēlējusies, tas ir mana sapņa piepildījums. Novēlu katram izjust, ko nozīmē būt dzīvas mūzikas klātbūtnē, un šo mirkli mīlēt un kopt.
Soliste uzsvēra, ka pats galvenais mūzikā ir sapratne, ko gribi ar savu priekšnesumu pateikt. „Tehnikas izkopšana vien kaut kādā brīdī kļūs par šauru. Ja sirdī ir mūzikas dzirksts, visticamāk, ka tā būs ievirze uz mākslinieka esamību, uz vispārēju nemieru un vēlmi sevi radoši izteikt. Svarīgi ir piepildīt laiku, kas mums dots, un, strādājot ar savu iekšējo pasauli, saprast, ko vēlies ar to pateikt skatītājam. Man tās ir alkas pēc skaistā, pēc miera un dalīšanās atrastajā ar otru."
Sesijas organizators Imants Pulkstenis apmeklētājiem bija sarūpējis arī grupu „FunCOOLio", „Vilkači", „Moussa Diallo Trio" un citu priekšnesumus, savukārt gala koncertā uz skatuves dažādos sastāvos kāpa sesijas dalībnieki, Riharda Lībieša vadītā apvienība un dāņu mūzikas grupa. Koncerta kulminācijā izskanēja latviešu tautas un afrikāņu tautas dziesmu virkne, ko izpildīja viss sesijas apvienotais kolektīvs.
– Aizvadīta patiešām skaista nedēļa, – rezumēja Praulienas pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Gotlaufs. – Sesijas dalībniekiem tas bija produktīvs mācību laiks, mums, apmeklētājiem, sesija paskrēja lieliskos vakara koncertos. Novēlu, lai viss dzirdētais ir kā dopings nākamajam darba cēlienam, un tiksimies atkal pēc gada!
– Viens pats tu neesi karotājs, tāpēc jo lielāka, asprātīgāka un enerģiskāka ir komanda, jo labāk, – atzina sesijas organizators Imants Pulkstenis. – Svarīgi ir cilvēki, ar kuriem kopā īstenot sapni. Paldies sesijas atbalstītājiem, sponsoriem, medijiem un organizatoru komandai! Nākotnē šai komandai gan jāatrod papildspēki.
Atvadoties no dalībniekiem un skatītājiem, organizators izteica domu, ka sesijai, iespējams, būs pārtraukums, tādā formā kā līdz šim tā nenotiks. „Skatīsimies – varbūt sesija būs pēc gada, varbūt pēc diviem – laiks rādīs. Bet pārmaiņas tai noteikti ir nepieciešamas."

31.10.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px