Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotās "Mini kausa" izcīņas pirmajiem turnīriem bija pieteikušās 135 komandas – vairāk nekā jebkad iepriekš šo sacensību rudens posmā.
Turnīri notika skolēnu brīvdienās: 25. oktobrī spēlēja U-10 grupas meiteņu un zēnu komandas (2008. g. dz. un jaunāki), 26. oktobrī – U-11 grupas komandas (2007. g. dz.).
"Mini kausa" izcīņas pirmās kārtas turnīri notika 15 vietās. Pirmo reizi mazos basketbolistus uzņēma Aloja, spēles notika arī Madonā, Cēsīs, Iecavā, Jaunpilī, Kandavā, Mārupē, Ogrē, Rugājos, Siguldā, Smiltenē un Talsos, kā arī trijās Rīgas zālēs ("Juglā", Imantas vidusskolā un Iļģuciema vidusskolā).
Mazie basketbolisti sacentās basketbola elementu stafetē, kā arī aizvadīja vairākas spēles, izmantojot zemos grozus (260-270 cm), ar 5. izmēra bumbām.
Madonas BJSS U-10 komandai (2008. g. dz. un jaunāki), kas vēl tā pa īstam nav nokomplektēta, tā bija spēļu pieredze. Protams, tiek reklamēts, ka uzņemam basketbolā 2006./2007./2008./2009. g. dz. zēnus, bet atsaucība varēja būt lielāka. Visās trīs spēlēs komanda zaudēja – cīņa pret Rēzeknes puišiem noslēdzās ar rezultātu
27 : 37, pret "Līvāniem" – ar 38 : 45, pret "Rugājiem" – ar 46 : 49. Atliek vienīgi cerēt uz to labāko, gaidīt jaunus basketbolā trenēties gribošus zēnus, un turpinājumā izvirzīsim jaunu mērķi.
Madonas BJSS U-11 (2007. g. dz. un jaunāki) komanda savas spēles aizvadīja godam. Gūta uzvara pār Gulbenes komandu (69 : 42), uzvara pār Jēkabpili (55 : 30) un Madona/Ērgļi komandu (85 : 48).
Jāuzteic Ivara Tetera trenētie Ērgļu puiši, kas spēja uzvarēt Gulbenes vienaudžus ar rezultātu 52 : 44, bet ar 58 : 67 tomēr zaudēja Jēkabpils komandai.
31.10.2017.