Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: ziemas sezona

Redakcija

Autors • 10.10.2017.

Burtu lielums

Vai ziemas sezonai, neraugoties uz ieilgušo lietaino rudeni, esat jau sagatavojušies? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Valdis no Aronas pagasta: – Bet kā tad citādi! Lietus līst, taču ziema arī tuvojas. Neko daudz vairs neaudzējam, tikai augļus un ogas savācam. Novācam ābolus, lasām zemenes, avenes, tāpat brūklenes, dzērvenes. Arī malkas šķūnis ir pilns. Katrā ziņā mājās ir silti, pat pilsētnieki, kuri blakus dzīvo vagonā, nāk sildīties.

Ēvalds no Aronas pagasta: – Retinājām mežu, līdz ar to malkas ir sagādāts pat vairāk, nekā vienai ziemai nepieciešams. Audzējam gaļas lopus, barību tiem esam sarūpējuši. Lietainā vasara siena laiku gan nedaudz ietekmēja, bet iztiksim. Citiem ir daudz sliktāk. Par ziemu jau nekad neko skaidri nevar zināt. Bricis stāstīja, ka tā būs auksta, turpretī dabas vērotājs no Balviem – ka būs maiga un mierīga. Pavasarī uzzināsim, kāda īsti būs bijusi ziema.

Māris no Priekuļiem: – Raža novākta, un – pats galvenais – tīrums aparts un kaut kas arī iesēts. Bet par to, kāda būs ziema, nedomāju. Kad tīrums uzarts un apsēts, tas vairs nav svarīgi.

Bērzaunietis Antons: – Malka ir sarūpēta. Ja ir iespēja, cenšos to sagādāt ar rezervīti. Tā kā dzīvoju privātmājā, ar siltumu nav problēmu – kad gribu, tad kurinu. Arī raža mazdārziņā ir novākta. Ābolu šogad gan nav, bet pērn ābolu raža bija.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

11.10.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px