– Vai ziemas sezonai, neraugoties uz ieilgušo lietaino rudeni, esat jau sagatavojušies? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Valdis no Aronas pagasta: – Bet kā tad citādi! Lietus līst, taču ziema arī tuvojas. Neko daudz vairs neaudzējam, tikai augļus un ogas savācam. Novācam ābolus, lasām zemenes, avenes, tāpat brūklenes, dzērvenes. Arī malkas šķūnis ir pilns. Katrā ziņā mājās ir silti, pat pilsētnieki, kuri blakus dzīvo vagonā, nāk sildīties.
Ēvalds no Aronas pagasta: – Retinājām mežu, līdz ar to malkas ir sagādāts pat vairāk, nekā vienai ziemai nepieciešams. Audzējam gaļas lopus, barību tiem esam sarūpējuši. Lietainā vasara siena laiku gan nedaudz ietekmēja, bet iztiksim. Citiem ir daudz sliktāk. Par ziemu jau nekad neko skaidri nevar zināt. Bricis stāstīja, ka tā būs auksta, turpretī dabas vērotājs no Balviem – ka būs maiga un mierīga. Pavasarī uzzināsim, kāda īsti būs bijusi ziema.
Māris no Priekuļiem: – Raža novākta, un – pats galvenais – tīrums aparts un kaut kas arī iesēts. Bet par to, kāda būs ziema, nedomāju. Kad tīrums uzarts un apsēts, tas vairs nav svarīgi.
Bērzaunietis Antons: – Malka ir sarūpēta. Ja ir iespēja, cenšos to sagādāt ar rezervīti. Tā kā dzīvoju privātmājā, ar siltumu nav problēmu – kad gribu, tad kurinu. Arī raža mazdārziņā ir novākta. Ābolu šogad gan nav, bet pērn ābolu raža bija.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
11.10.2017.