Madonas pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte" šajā mācību gadā bērni no 4 gadu vecuma var piedalīties sporta nodarbībās un ziemā – slēpot. Tas nav obligāts pasākums, bet bērnu vecāki, kas mazuļiem izvēlas minēto interešu pulciņu, nodrošina savām atvasēm pirmo iemaņu apgūšanu slēpošanā.
– Jau sen vēlējāmies savā iestādē veicināt ziemas sporta veida attīstību, – stāsta pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte" vadītāja Daiga Elga Ābola. – Diemžēl nebija pedagoga un inventāra, lai to nodrošinātu. Kad uzaicinājām par skolotāju pieredzējušo sportisti un treneri Airu Bērziņu (un saņēmām viņas piekrišanu), sapratām, ka piepildās mūsu sen lolotais sapnis.
No Zviedrijas ar Airas Bērziņas palīdzību tika pasūtītas slēpes, un nu pirmsskolas izglītības iestādei „Saulīte" ir gan 30 pāri slēpju, gan piedāvājums bērniem izmantot aktīvā sporta pakalpojumu.
– Mēnesī par sporta pulciņa nodarbībām vecākiem jāmaksā viens lats, – informē iestādes vadītāja. – Interese ir liela, un daži vecāki saviem bērniem jau nopirkuši personīgās slēpes, lai varētu kopīgi doties paslēpot uz Smeceres silu.
Kad ierodamies pavērot sporta nodarbības „Saulītē", mazuļi cītīgi slēpo savas skolotājas Airas Bērziņas vadībā. Sniega sega todien vēl turas, bērnu vaigos zied sārtums, un visiem ir brīnišķīgs noskaņojums. – Bērni ir ļoti apķērīgi, kaut darbojamies nesen – kopš pagājušā gada decembra, – atzīst Aira Bērziņa. – Viens otrs ir ļoti talantīgs, kā dzimis slēpotājs.
Skolotāja stāsta, ka iesākumā, kamēr ārā bijis slapjdraņķis, visi strādājuši telpās, „bet no jaunā gada cenšamies izmantot uzsnigušo sniedziņu".
Kad vaicāju, no cik gadiem bērnus var likt uz slēpēm, saņemu konkrētu atbildi: – Līdzko mazulis sāk staigāt, viņu var radināt arī uz slēpēm. Nereti vecāki iedomājas, ka bērni ir maziņi un neko daudz nespēj, bet peldēt daudzi taču iemācās pat pirms staigāšanas! Lai slēpotu, bērniem vajag vien piemērotas slēpes un atbilstošu apģērbu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.01.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto