Šosestdien Madonā jau 19. reizi notiks Kartupeļu svētki. – Vai jūs esat iecerējuši apmeklēt Kartupeļu svētkus Madonā, Saieta laukumā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ļaudoniete Valentīna: – Šosestdien Ļaudonā notiks svecīšu vakari, līdz ar to atbraukt uz Kartupeļu svētkiem nesanāks. Ir vēl arī citi svētki, kas šajā dienā jānosvin. Kartupeļus savām vajadzībām audzējam paši. Šogad raža gan nav padevusies, bet ziemai pietiks.
Droši vien nākamgad stādīsim mazāk, jo kartupeļus audzēt jau neatmaksājas.
Marika no Aiviekstes: – Katru gadu uz tiem nesanāk aizbraukt, bet šad tad tos esmu apmeklējusi. Kartupeļus pārsvarā pērku, pie tam visai ziemai. Tad sanāk daudz lētāk. Kartupeļu svētkos interesē ne tikai iespēja nopirkt kartupeļus, bet viss piedāvājums.
Sandra no Aronas pagasta: – Tā ir jauka tradīcija. Kad sanāk, Kartupeļu svētkus apmeklēju, un arī šogad esmu ieplānojusi tos apmeklēt. Kartupeļus pati neaudzēju, tāpēc tos iegādājos ar aprēķinu, lai kādam laikam pietiktu.
Marika no Mētrienas: – Darba dēļ man tos nesanāk apmeklēt. Bet, protams, Kartupeļu svētki ir laba tradīcija. Cilvēkiem ir, kur atnākt, un var pamainīt arī kartupeļu šķirnes, iegādāties ko jaunu. Kartupeļus audzējam paši. Dzīvodami laukos, tos taču nepirksim. Arī šogad, neraugoties uz lietiem, kaut kā esam tos norakuši. Pašiem jau pietiks.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
26.09.2017.