Aizvadītās nedēļas nogalē simtiem pensionāru Vecrīgā, vācot parakstus, pieprasīja cilvēcīgas un godpilnas vecumdienas, tai skaitā pensiju neapliekamā minimuma paaugstināšanu līdz minimālās algas apmēram. – Vai jūs atbalstāt pensionāru prasības? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sarkaniete Marika: – Nu, protams! Cilvēki, kuri smagi strādājuši visu mūžu, ir pelnījuši cilvēcīgas vecumdienas; tāpat pensija līdz minimālās algas apmēram nebūtu jāapliek ar nodokli. Arī es ar savu parakstu esmu gatava viņus atbalstīt.
Inga no Vestienas: – Es tik ļoti šajā jautājumā neesmu iedziļinājusies, bet, protams, pensionāri ir pelnījuši labākus dzīves apstākļus. Pensiju neapliekamā minimuma paaugstināšana līdz minimālās algas apmēram varētu būt viens no soļiem šai virzienā.
Madoniete Maija: – Pa-mazām uz to, lai paaugstinātu pensiju neapliekamo minimumu līdz minimālās algas apmēram, jau iet, bet viss notiek pakāpeniski. Grupu, kurām nepieciešams palielināt atbalstu, jau ir daudz.
Madoniete Aija: – Mana pensija nav tik liela, lai to apliktu ar nodokli. Pensionāriem noteikti vajadzētu sniegt lielāku atbalstu. Pirms vairākiem gadiem interesējos, kādu palīdzību varu saņemt, bet saņēmu atraidījumu. Kopš tā laika neko negribas arī prasīt. Vasarā cītīgi lasu ogas. Šogad daudz ir brūkleņu un dzērveņu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
19.09.2017.