8. septembrī Vecpiebalgas vidusskolā notika Adinas Ķirškalnes piemiņai veltīts atmiņu tēlojumu konkursa noslēguma sarīkojums.
Ideja par šādu konkursu skolu audzēkņiem radās pirms diviem gadiem, kad Vecpiebalgas vidusskola sadarbībā ar Madonas Grāmatu draugu biedrību un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju organizēja skolotājas un dzejnieces Adinas Ķirškalnes 100. dzimšanas dienai veltītu atmiņu stundu.
Šogad konkurss ritēja otro reizi, 7.-8. klašu un 10.-11. klašu skolēni tika rosināti rakstīt atmiņu tēlojumu par savu skolu un pedagogiem. Tika saņemti darbi no Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Madonas novada skolām. Konkursa žūrijā darbojās Madonas Grāmatu draugu biedrības vadītāja Beāte Ozoliņa, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja speciāliste Sarma Rudenāja (A. Ķirškalnes krustmeita), Piebalgas muzeju apvienības „Orisāre" vadītāja Līva Grudule, rakstniece Inguna Bauere un literāts Didzis Sedlenieks. Gan konkursa organizētāji, gan žūrija ir vienisprātis, ka šāds konkurss jāturpina, lai veicinātu skolēnu interesi par savu novadu un cilvēkiem.
Adina Ķirškalne ir beigusi Cesvaines Valsts ģimnāziju un Rīgas Skolotāju institūtu, strādāja par skolotāju.Par darba gados pieredzēto rakstīja atmiņas, kas apkopotas grāmatā „Rītdienas prieks". Tāpēc Adinai Ķirškalnei veltītā konkursa žanrs ir atmiņu tēlojums.
15.09.2017.