Jauktais koris „Domino" aicina uz koncertprogrammu „Satikšanās" Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā.
Tā būs gan kora pirmā satikšanās ar Madonas muzikāli izglītotajiem klausītājiem, gan atkalsatikšanās ar seniem kora muzikālajiem draugiem – Jaunpils vokālo grupu „Vokalica".
Koris „Domino" pastāv kopš 2011. gada pavasara. Zīmīgi, ka pirmajā mēģinājumā Rīgā bija pulcējušies 28 kordziedātāji – tieši tik, cik domino spēlē ir kauliņu. Kolektīvs tapa spējīgu un pieredzes bagātu kordziedātāju pašiniciatīvas rezultātā, jo gribējās muzicēt kopā, dziedot dažādu laiku un stilu a cappella mūziku. Pēc sešu gadu darbības mākslinieciskā vadītāja Eduarda Fiskoviča, diriģenta un vokālā pedagoga Vitālija Stankeviča un kormeistara Ainara Plezera vadībā koris apvieno teju četrdesmit dziedātāju. Koris piedalījies dažādos muzikālos pasākumos Latvijā, veiksmīgi uzstājies koru skatēs, guvis panākumus starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani" Daugavpilī un Varšavas koru festivālā „Varsovia cantat".
Katru gadu koris sagatavo kādu īpašu koncertprogrammu. Madonas koncertā skanēs latviešu klasikas pērles: Jāņa Zālīša „Kad nakts" ar Raiņa dzeju, Emīla Dārziņa „Aizver actiņas" (Jura Vaivoda kora salikumā) ar Jāņa Poruka vārdiem, Raimonda Paula un Kārļa Lāča dziesmas korim. Klausītāji dzirdēs arī dažādu cittautu komponistu – angļu Edvada Elgāra, zviedru Nila Lindberga, norvēģu Ola Gjeilo – kormūzikas skaņdarbus. Ieskanēsies arī itāliskas un latīņamerikāniskas notis.
Viena no īpatnībām, kas „Domino" atšķir no citiem koriem, ir tā māksliniecisko vadītāju prasme izveidot īpašus, tieši šim kolektīvam domātus aranžējumus. Tādus koncertā varēs dzirdēt vairākus – gan kora „Domino", gan vokālās grupas „Vokalica" izpildījumā.
Kora „Domino" dziedātāji, no kuriem daži ir saistīti arī ar Madonu, priecāsies satikt muzikāli ieinteresētus klausītājus rudens pēcpusdienā – 17. septembrī pulksten 16 – Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā.
15.09.2017.