Tēva diena pirmoreiz tika atzīmēta ASV 1910. gada 19. jūnijā, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. Latvijā Tēva diena par oficiālu svētku dienu (taču ne brīvdienu) tika noteikta 2009. gadā, pēc bijušā bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministra Ainara Baštika ierosinājuma.
– Vai jūsu ģimenē Tēva dienas septembra otrajā svētdienā atzīmēšana ir kļuvusi par tradīciju? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Vija: – Bērni, apsveicot tēvu šajā dienā, viņu pārsteidza. Vēl jau Tēva dienas svinēšana Latvijā nav tik populāra. Bet tie ir svētki, kurus vajag atzīmēt, ņemot vērā tēva lomu ģimenē.
Madoniete Laila: – Pamazām Tēva dienas atzīmēšana veidojas par tradīciju arī Latvijā. Svētdien tēti apsveicām, bet trešdien Tēva dienai veltīts pasākums būs arī bērnudārzā. Domāju, ka Tēva dienu vajag atzīmēt gan ģimenē, gan pirmsskolā. Kaut kā jau tēvus vajag ieinteresēt, lai viņi vairāk līdzdarbotos bērnu audzināšanā un sajustos vairāk novērtēti.
Spodris no Vestienas: – Katrā ziņā to, ka arī Latvijā tiek atzīmēta Tēva diena, zinu. Arī es savu tēti apsveicu. Domāju, ka Tēva dienu vajag atzīmēt ģimenes lokā.
Miķelis no Bērzaunes: – Esmu vecāka gadagājuma cilvēks, kuram Tēva dienas svinēšana ir jauni svētki. Ir nedaudz neierasti, saņemot apsveikumus šajā dienā, bet, protams, ir prieks par katru apsveikumu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
13.09.2017.