No 8. līdz 10. septembrim Smiltenē notika starptautisks basketbola turnīrs "Smiltenes rudens" U-16 (2002. g. dz. un jaunāki) vecuma grupas jauniešiem.
Latvijas Jaunatnes basketbola līgā Madonas bērnu un jaunatnes sporta skola U-16 vecuma grupas komandu nav pieteikusi, jo trenējas tikai trīs 2002. g. dz. jaunieši. Tāpēc par dalību šajā turnīrā nācās ilgi lemt – lai jauniešiem spēles nebūtu tikai pieredzei un treniņam.
Viss izvērtās pavisam citādāk, jo pēc pirmās uzvaras apakšgrupā pār Smiltenes komandu (58 : 32) sapratām, ka turnīrā varam cīnīties ar visām gadu vecākām komandām. Otrajā dienas spēlē uzvarējām "Hito" komandu no Igaunijas (45 : 34).
Madonas BJSS katru spēli uzsāka tikai 2003. g. dz. pamatpiecnieks. Komandas piecniekā spēles laikā laukumā vairāk par vienu 2002. g. dz. jaunieti nespēlēja.
Otrajā turnīra dienā sīvā cīņā uzvarēta Jelgavas komanda (46 : 37), tas nodrošināja 1. vietu apakšgrupā. Otrā dienas spēle bija pret B grupas 2. vietas ieguvējiem – Smiltenes komandu. Šajā spēlē turnīrā izcīnīta jau ceturtā uzvara (38 : 21).
10. septembrī finālspēlē pret Kuldīgu bijām pārāki, izcīnīta uzvara ar rezultātu 49 : 34, un ieguvām 1. vietu turnīrā. Kopā turnīrā aizvadītas 20 spēles.
Vietu sadalījums turnīrā ir šāds: 1. vieta – Madonas BJSS, 2. v. – Kuldīga, 3. v. – "Hito" (Igaunija), 4. v. – Smiltene, 5. v. – Jelgava, 6. v. – Sillamee (Igaunija), 7. v. – Sigulda, 8. v. – Narva (Igaunija).
Par vērtīgāko Madonas BJSS komandā tika atzīts Edijs Skuja, bet labi sevi parādīja R. Ostrovskis, A. Šilinskis, D. Točs, N. Romanovskis un visi pārējie komandas spēlētāji.
Pēc apbalvošanas treknu plusa zīmi turnīram "Smiltenes rudens" pielika Latvijas vīriešu valstsvienības fantastiskā 1/8 fināla spēle un uzvara pret Melnkalnes basketbolistiem, kuru uz sienas ar projektora palīdzību vēroja gan spēlētāji, gan treneri.
13.09.2017.