1. septembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā tika svinīgi pasniegtas augstskolas filiāļu plāksnes.
– Mērķis paliek nemainīgs – Latvijas Universitātes (LU) misija ir būt reizē Latvijas nacionālajai universitātei un valsts zinātnes centram ar nozīmi Eiropas un Baltijas mērogā, – uzrunājot LU darbiniekus 1. septembra sapulcē, sacīja LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.
Kā norādīja rektors, jaunais semestris iezīmējies ar labām ziņām – ir būtiski pieaudzis LU studējošo skaits. Pamatstudijās, salīdzinot ar pērno gadu, tas ir pat par 15,3% lielāks. Vairākkārt uzrunā rektors minēja, ka LU saime šajā semestrī kļuvusi kuplāka – tai pievienojušies apmēram 2000 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studenti un 46 pasniedzēji. Līdz ar to svarīgs darba lauks šajā semestrī būs arī LU filiāles reģionos. Mērķis ir filiāles veidot par reģionālās attīstības atbalsta punktiem, kuros būtu ne tikai esošās programmas, bet arī zinātniskās konsultācijas, palīdzība pašvaldībām un reģiona uzņēmējiem.
Rektora Indriķa Muižnieka uzrunai sekoja jaunievēlētā akadēmiskā personāla sveikšana. Sveiktas tika arī LU filiāļu direktores, viņām dāvināja jauno filiāļu nosaukuma plāksnes, kuras piestiprināt pie ieejas durvīm, un LU karogus.
06.09.2017.