26. augustā Pļaviņu 90 gadu jubilejas svinību ietvaros notika svarcēlāju leģendas –
Oļģerta Bergmaņa – kausa izcīņa baļķa celšanā. Čempionātā piedalījās 13 Latvijas spēcīgākie vīri. Lielisku sniegumu šajās sacensībās parādīja mūsu novada spēkavīrs Didzis Zariņš.
Kā goda viesis piedalījās un čempionātu atklāja Oļģerta Bergmaņa dēls Raimonds Bergmanis.
Didzis Zariņš laboja savu personīgo rekordu par 10 kg un pacēla virs galvas 190 kg, tādējādi kļūstot par trešo spēkavīru Latvijā, kuram ir izdevies pievārēt 190 kg smagu baļķi. Tālajā 2005. gadā to pirmoreiz izdarīja Raimonds Bergmanis, tad 2015. gadā rekordu laboja Dainis Zāģeris, paceļot 191 kg. Arī šogad Dainis kļuva par čempionāta uzvarētāju un jaunā Latvijas rekorda īpašnieku, paceļot 196 kg. Didzis ar paceltajiem 190 kg ierindojās otrajā vietā.
Augusta sākumā Didzis Zariņš Latviju pārstāvēja Eiropas kausa izcīņā spēkavīriem, kas norisinājās Slovākijā, un atgriezās mājās ar kausu. Pats Didzis gan saka: – Esmu mazliet sarūgtināts, jo atvedu uz Latviju 4. vietas kausu. Cīnījāmies 12 spēkavīri no astoņām valstīm. Visi vingrinājumi padevās labi. Smaguma (140 kg) celšanā jeb tā saucamajā "Vikinga presē" un akmeņu (130 kg-175 kg) celšanā uz podesta iegūta 1. vieta. Visus akmeņus uz podesta sacēlu vienīgais. Riepas (600 kg) velšanā, spēka trepē (225 kg; 250 kg; 275 kg) uznešanā un mašīnas (340 kg) celšanā – 3. vieta, vien mašīnas vilkšana ar rokām – sabojāja visu. Mana mašīna pārāk labi ripoja, un tiesneši pieņēma lēmumu pārvilkt otru mašīnu. Diemžēl rokas nepaspēja atjaunoties, un pārvelkot ieguvu tikai 9 vietu. Līdz ar to cīņā par goda pjedestālu zaudēju 1 punktu. Paldies visiem, kas palīdz man latvju vārdu tautās nest!
Latvijas spēkavīru čempionāts tuvojas noslēgumam. Tagad priekšā superfināls 9. septembrī Rīgā.
05.09.2017.