– Kādos gadījumos valstī vajadzētu izsludināt ārkārtas situāciju? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sandra no Madonas: – Nu neapšaubāmi tādos gadījumos, kā tagad Latgalē, kur zemniekiem visa labība zem ūdens, ceļi izskaloti un iedzīve peld pa ūdeni. Tā tiešām ir traģēdija. Tāpat, piemēram, vides piesārņošanas gadījumos, kad no tā nopietni cieš cilvēku veselība, vai no apdūmojuma plašā teritorijā.
Uģis no Lubānas: – Šajā gadījumā, kā Latgalē, kur plūdi, kā redz televīzijā, nodarījuši posta darbus gan zemniekiem, gan infrastruktūrai, es domāju – noteikti vajadzētu. Skats ir šausmīgs, manuprāt, tur pat divu domu nav. Attiecībā uz vides piesārņojumu – nezinu. Par laimi, nekāds tāds īpašs gadījums pie mums Latvijā nav noticis. Katrā gadījumā valdībai ir jāskatās kopumā uz izveidojušos situāciju.
Diāna no Madonas: – Tad, kad notiek dabas katastrofas vai lieli plūdi, kā tas tagad ir Latgalē. Cilvēki tur saviem spēkiem netiek galā. Man pašai ir jābrauc uz augstskolu, un ceru, ka tieši tas ceļš, pa kuru man jābrauc, nav applūdis.
Igors no Madonas: – Piemēram, šādās situācijās, kā tagad izveidojusies Latgalē. Vēl kādos gadījumos? Par laimi, pie mums nekas tāds nenotiek. Katrā ziņā valdībai jātur šādās situācijās roka uz pulsa un jārīkojas.
Viedokļus apkopoja
BAIBA MIGLONE
30.08.2017.