Vieglatlētiem vasara ir „pļaujas" laiks. Visa gada ieguldītais darbs tieši vasarā parāda, vai strādāts ir gana uzcītīgi un pareizi. Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi kopumā Latvijas čempionātos (vasarā tie ir pavisam seši) ir izcīnījuši 11 medaļas. Bez tam vēl piedalījušies (ar mainīgām sekmēm) trijās Eiropas nozīmes sacensībās.
Pirmie LV čempionāta medaļas 3. un 4. jūnijā Valmierā sadalīja daudzcīņnieki. Sudraba godalgu U-20 grupā izcīnīja Reno Artūrs Apinis desmitcīņā, sakrājot 6394 punktus. U-18 grupā 7. vieta Jānim Šķēlem desmitcīņā (4708 punkti), savukārt U-16 grupā 7. vieta Rihardam Buceniekam (4012 punktu), 8. vieta septiņcīņā Ērikai Līnai Rivseniecei (3123 punkti). Mūsu līderi Edgars Eriņš un Krišjānis Beļaunieks šīs sacensības izlaida, jo gatavojās dalībai Eiropas komandu čempionātā daudzcīņās 2. līgā, kuras notika 1. un 2. jūlijā Spānijas pilsētā Monzonā. Tur Latvijas daudzcīņnieku komanda izcīnīja 2. vietu un tiesības startēt 1. līgā. Individuāli Edgaram augstā 3. vieta desmitcīņā (7234 punkti). Krišjānim savā pirmajā vīru desmitcīņā iegūta 10. vieta (6913 punktu), Reno – 5585 punkti un 22. vieta (kritiens 110 m barjerskrējienā liedza tikt augstākā vietā).
7. jūnijā Iecavā notika Latvijas čempionāts U-14 grupai. Sudraba godalgu augstlēkšanā izcīnīja Renārs Pakulis (1,59 m), bronzas godalga 1000 m – Jānim Pauniņam (3.16,66).
No 21. līdz 23. jūnijam Saldū norisinājās Latvijas čempionāts U-16 grupai. Zelta medaļa kārtslēkšanā – Ērikai Līnai Rivseniecei (2,20 m), bronzas godalga – Danielai Keitai Lielupei 2000 m kavēkļu skrējienā (8.26,43). Vēl jāuzteic Rihards Bucenieks, kam 5. vieta 110 m barjerskrējienā (17,19 sek.), Dāvis Helmuts Ceļmals ar 5. vietu augstlēkšanā (1,71 m) un Laura Līva Umperoviča, kam 6. vieta 300 m barjerskrējienā (49,48 sek.) un 7. vieta 400 m (1.03,46).
24. un 25. jūnijā Telavivā (IZR) norisinājās Eiropas komandu čempionāts 2. līgā individuālajās disciplīnās. Latvijas izlasi pārstāvēja mūsu Jānis Vanags augstlēkšanā, izcīnot 9. vietu (1,95 m). Latvijas komandai kopsummā – 6. vieta 12 komandu konkurencē.
1. un 2. jūlijā Ventspilī pulcējās Latvijas čempionāta dalībnieki U-18 un U-20 grupās. Nestartējot mūsu U-20 līderiem K. Beļauniekam un R. Apinim (viņiem šajā laikā notika sacensības Monzonā), tika izcīnītas piecas medaļas. Emīlam Stiprajam –
zelts 1500 m (4.06,58) un bronza 800 m (1.58,51), vēl bronzas medaļas izcīnīja Rihards Juška kārtslēkšanā (3,50 m), Salvis Krusietis 400 m barjerskrējienā (57,17sek.) un U-18 grupas jaunietis Dairis Mežvinskis 700 g šķēpa mešanā (53,14 m).
No 20. līdz 23. jūlijam Grosseto (ITA) norisinājās Eiropas čempionāts U-20 junioriem. Izpildījis čempionāta normatīvu, tiesības piedalīties desmitcīņā ieguva Krišjānis Beļaunieks. Pēc pirmajām divām disciplīnām – 100 m (11,53 sek.) un tāllēkšanas (6,94 m) – šķita, ka viss iet pēc ieplānotā grafika, taču nākamā disciplīna – lodes grūšana (bez rezultāta) – bija kā „auksta duša" jaunajam sportistam. Sekoja smaga cīņa ar sevi un motivācijas rašana turpināt daudzcīņu ar augstlēkšanu (1,81 m), 400 m (1.04,30). Otrā diena Krišjānim izvērtās daudz veiksmīgāka: 110 m/b (14,65 sek.), diska mešana (41,41 m), kārtslēkšana (4,10 m), šķēpa mešana (55,24 m) un 1500 m (5.20,34). Kopsummā – 23. vieta un neatsverama pieredze.
Visbeidzot 29. un 30. jūlijā Ogrē Latvijas čempionātā pieaugušajiem sudraba medaļu Madonai sarūpēja juniors Salvis Krusietis 400 m barjerskrējienā (58,35 sek.). Vēl Salvim 10. vieta 400 m skrējienā (52,08 sek.). Savukārt 4. vietu izcīnīja Marita Kiļupa 5000 m
skrējienā (20.11,25) un 9. vietu – Edgars Eriņš diska mešanā (40,54 m).
Liels paldies sportistiem un viņu treneriem par milzīgu ieguldīto darbu visas sezonas garumā un panākumiem sacensībās. Madonas BJSS treneri Zigmārs Gulbis, Aleksandrs Krauklītis, Lana Līcīte, Līva Kraukle, Murjāņu treneri – Gints Bitītis, An-dris Eikens, Andrejs Vaivads, Edgara treneris – Raivis Maķevics – spēkus netaupa. Vissirsnīgākais paldies par motivējošo atbalstu vecākiem, kas iejūtas gan psihologa, gan fizioterapeita lomā. Milzīgs paldies mūsu dakterītei Anitai Kidalai, kas kā glābējzvans ir vienmēr klāt, palīdzot ar padomu un spējot „piecelt" sportistus kājās pēc traumām. Pats lielākais paldies sporta skolas vadībai (personīgi Voldemāram Šmugajam) un pašvaldībai (personīgi Mārim Gailumam) par finansiālu atbalstu treniņnometnēm, sporta inventāram un līdzdalībai sacensībās.
16.08.2017.