Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Skaņas vilinājums akustiskās mūzikas koncertā

ILZE SAUŠA, LĪGA JĀTNIECE, Lubāna mitrāja informācijas centrs

Autors • 07.08.2017.

Skaņas vilinājums akustiskās mūzikas koncertā
Burtu lielums

29. jūlijā dabas liegumā „Lubāna mitrājs", tieši Teirumnīku purva takas apkārtnē, norisinājās akustiskās mūzikas koncerts „Skaņas dabā", apvienojot trīs koncertus vienā.

Pasākuma organizatores, Lubāna mitrāja informācijas centra darbinieces, ar koncerta palīdzību īstenoja ideju par vienkāršu, gaišu un sirsnīgu brīdi dabā, ļaujot ieklausīties cilvēka un dabas radīto skaņu apvienojumā. Koncerts savienoja trīs mazākus koncertiņus dažādās vietās, izceļot tieši vietas burvību, katrai vietai piemeklējot visatbilstošāko mūzikas instrumentu. Pirmais koncerts „Ģitāra papardēs" norisinājās papardēm ieskautā mežā, kur māksliniece Nadīna Stirniniece ar gaisīgo ģitāru un sievišķīgo balsi pārņēma mežu, kas atbalsojās vēl tālu. Pēc pirmā koncerta dalībniekiem bija jāseko meža ceļam, kas aizveda līdz Teirumnīku purva laipai, kur visus atnācējus sagaidīja flautiste Egija Veldre. Brašais pulks, sēžot uz purva laipiņas, kur pat daži iekārtoja sev sēdvietu purvā starp vaivariņiem, baudīja koncertu, burvīgās flautas skaņas pār Teirumnīku purva ezeru. Purva taka aizveda līdz priežu mežam, kur pa meža taku apmeklētāji nokļuva uz pēdējo koncertu – „Gonga meditācija mežā". Meistars Jānis Pūķis minēja, ka gongu skaņas nav tikai koncerts, tā ir meditācija, kas pat var tikt salīdzināta ar masāžu ķermenim un garam. Kāds izklāja sedziņu uz sūnu un ķērpju paklāja un apgūlās, kāds atbalstījās pret spēcīgo un senatnīgo priedi, daži palika nekustīgi stāvot un tverot ikkatru skaņu. Tas bija brīdis, kad klusums ieplūda mežā. Meditācija un arī kopējais koncerts beidzās ap pulksten 22, un pa izgaismoto lāpu ceļu ikviens tika aicināts pamalkot piparmētru tēju pie ugunskura, pakavēties sarunās un sagaidīt saulrietu ar tumsas iestāšanos.
Koncerts pulcēja ļoti plašu klausītāju loku, pat neticami, ka ideja par pavadītu brīdi dabā, klausoties mūziku, uzrunāja un likās saistoša tik daudziem. Kā tālākiem ciemiņiem no Rīgas, tā pašu novadu iedzīvotājiem un pašiem, pašiem vietējiem, kas atrada brīdi nolikt malā lauku darbus un atnāca, ieklausījās skaņā, ieelpoja dabas smaržu un rāmi baudīja mirkli. Pasākums kopskaitā pulcēja ap 250 apmeklētāju.
Paldies ikvienam tā apmeklētājam! Ceram, ka ieguvāt visu to labo enerģiju no pasākuma, kādu mēs vēlējāmies tajā ielikt. Kādam tā bija jaunatklāta vieta, kādam – piemirstas takas, bet dažiem – prieka pilns smaids par savas apkārtnes skaistumu. Paldies ikvienam, kas palīdzēja mums norises dienā iekārtot teritoriju un noorganizēt šo pasākumu.
Saņemot jautājumus par šāda veida koncerta turpinājumu nākamajā gadā, lūkosim par iespēju un izpildījumu. Iespējams, pamainot norises vietu, varbūt šoreiz tiksimies pļavā, upes ielokos…?


Pasākuma fotoatskats: http://www.lubanamitrajs.lv/gallery/params/group/70185/ (Skaņas dabā 2017),
https://www.youtube.com/watch?v=HlzSmN823pU (Ģitāra papardēs),
https://www.youtube.com/watch?v=aMW4aU1aE9g (Flautas skaņas purvā),
https://www.youtube.com/watch?v=xbRfUZwCuHA (Gonga meditācija mežā)

08.08.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px