Svētdien notika pirmais Eiropas Latviešu kongress. – Kas, jūsuprāt, būtu jādara, lai no Latvijas uz ārzemēm izbraukušo bērni nezaudētu saikni ar Latviju un vismaz apgūtu latviešu valodu? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Liezēres: – Es vispār domāju, ka valdībai būtu vairāk jārūpējas, lai no Latvijas tik daudz neizbrauktu, un jāveicina jaunu darbavietu radīšana, bet tie, kuri ir aizbraukuši, lai atgrieztos Latvijā un mācītos latviešu skolās.
Madoniete Anitra: – Būtu ļoti labi, ja bērniem, kuri pastāvīgi dzīvo ārzemēs, vairāk tiktu organizētas vasaras nometnes Latvijā, lai nepazustu saikne ar latviešu valodu.
Ausma no Liezēres: – No manas ģimenes neviens strādāt uz ārzemēm nav aizbraucis, visi bērni un mazbērni ir tepat Latvijā. Bet tiem bērniem, kuri mācās angļu skolās, vajadzētu dot iespēju vasaras pavadīt atpūtas nometnēs Latvijā.
Madoniete Sandra: – Esmu pasaules tipa pilsonis un sen esmu tikusi vaļā no uzskata, ka latvietim tikai šeit jādzīvo un jāmācās. Var mācīties arī Anglijā, Austrālijā vai Amerikā, tikai jāsaglabā latviešu valoda un identitāte. Ģimene jau ir pirmā, kas bērnam māca dzimto valodu. Ir taču svētdienas skolas, kā, piemēram, Amerikā, kurās ne tikai māca latviešu valodu, bet arī saglabā latviešu tradīcijas, Dziesmu svētkus ieskaitot.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
02.08.2017.