Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: izbraukušo saikne ar Latviju

Redakcija

Autors • 01.08.2017.

Burtu lielums

Svētdien notika pirmais Eiropas Latviešu kongress. – Kas, jūsuprāt, būtu jādara, lai no Latvijas uz ārzemēm izbraukušo bērni nezaudētu saikni ar Latviju un vismaz apgūtu latviešu valodu? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis no Liezēres: – Es vispār domāju, ka valdībai būtu vairāk jārūpējas, lai no Latvijas tik daudz neizbrauktu, un jāveicina jaunu darbavietu radīšana, bet tie, kuri ir aizbraukuši, lai atgrieztos Latvijā un mācītos latviešu skolās.

Madoniete Anitra: – Būtu ļoti labi, ja bērniem, kuri pastāvīgi dzīvo ārzemēs, vairāk tiktu organizētas vasaras nometnes Latvijā, lai nepazustu saikne ar latviešu valodu.

Ausma no Liezēres: – No manas ģimenes neviens strādāt uz ārzemēm nav aizbraucis, visi bērni un mazbērni ir tepat Latvijā. Bet tiem bērniem, kuri mācās angļu skolās, vajadzētu dot iespēju vasaras pavadīt atpūtas nometnēs Latvijā.

Madoniete Sandra: – Esmu pasaules tipa pilsonis un sen esmu tikusi vaļā no uzskata, ka latvietim tikai šeit jādzīvo un jāmācās. Var mācīties arī Anglijā, Austrālijā vai Amerikā, tikai jāsaglabā latviešu valoda un identitāte. Ģimene jau ir pirmā, kas bērnam māca dzimto valodu. Ir taču svētdienas skolas, kā, piemēram, Amerikā, kurās ne tikai māca latviešu valodu, bet arī saglabā latviešu tradīcijas, Dziesmu svētkus ieskaitot.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

02.08.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px