– Kā vērtējat jaunās politiskās kustības „Par" izveidošanu aizvadītajā nedēļā? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Rita no Meirāniem: – Man jau šķiet, ka politikā jauniem cilvēkiem ir jāienāk, taču tai pašā laikā vajadzīga arī politiskā pieredze, un lai nav arī tā, ka kustība ir jauna, bet tie paši cilvēki, kuri arī iepriekš darbojās, vien ir.
Ruta no Madonas: – Es domāju, ka jaunu politisku partiju mums nevajag. Tiem pašiem esošajiem vajadzētu normāli savā starpā sastrādāties, papildināties ar jauniem spēkiem un nostiprināties. Nu paskaitiet paši, cik tagad mums jau to partiju ir? Vai tad viņiem domas nesaskan? Kad skaties vēlēšanu programmās, tās taču gandrīz neatšķiras. Katrā ziņā šajā kustībā cilvēki ir gudri un spējīgi. Kaut vai Pavļuts.
Valda no Madonas: – Manuprāt, vienādi domājošiem vajadzētu apvienoties. Es, piemēram, priecājos par Bordāna partiju. Arī Pavļuts kā ekonomikas ministrs man patika. Jauniem spēkiem politikā ir jāienāk, taču vai uzreiz vajag veidot savu partiju?
Juris no Praulienas: – Īstenībā jau vajadzētu, bet to partiju jau tā mums ir tik daudz. Jo vairāk partiju tiek dibinātas, jo vairāk sadrumstalotības un riska, ka kreisi noskaņotās partijas vēlēšanās ņems virsroku. Manuprāt, drīzāk jau esošajiem labēji noskaņotiem spēkiem vajadzētu saliedēties.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
01.08.2017.